מזעזע: חייל מילואים פתח באש בקרבת גן ילדים ברהט

החייל פתח באש בעקבות ויכוח על משמורת: הוא ירה לעבר גיסו, שעמד בפתח הגן ברהט: ''העבירות נעברו תוך הפרת חובת הנאמנות שיש לחייל כלפי המדינה''
send whatsapp messsage send FB messsage
מזעזע: חייל מילואים פתח באש בקרבת גן ילדים ברהט צילום המחשה: משטרת ישראל

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד כרם עתאיקה (22) מרהט, לאחר שבשל סכסוך ירה מנשקו באזור גן ילדים. על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד רפאל אביב מפרקליטות מחוז דרום, לפני כעשרה ימים הגיעה אחותו של עתאיקה לאסוף את ילדיה מהגן. במקום החל ויכוח סביב המחלוקת הנוגעת למשמורת על הילדים, ובמהלכו הגיע גיסה של האחות למקום.
 


העבירות נעברו תוך הפרת חובת הנאמנות שיש לחייל כלפי המדינה עת זו מפקידה נשק בידיו
 


ברגע שנודע לעתאיקה, על ההתחרשות בגן הילדים, לקח את הנשק, שקיבל במהלך שירות המילואים שלו, והגיע למקום. עם הגעתו יצא מרכבו וירה צרור של ארבעה כדורים באוויר בסמוך לגן הילדים. בתגובה אמר הגיס לעתיאקה "אתה יורה על גן ילדים, אתה לא גבר" בתגובה כיוון עתאיקה את הנשק לכיוון רגלו של הגיס, שעמד בסמוך לשער הגן, וירה כדור אחד אשר פגע ברצפה בסמוך לרגלו.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציין עו"ד אביב כי: " אם לא די במתואר, הרי שיש לייחס חומרה יתרה לעובדה כי הנשק בו השתמש המשיב ניתן לו ע"י צה"ל, והוא הגיע למקום כשהוא לובש מדים באופן חלקי (מכנסי מדים). המשיב ניצל את האמון שניתן לו ע"י המדינה, בכך שהפקידה נשק בידיו, ובחר להשתמש בו למטרות פסולות, להטיל מורא על אחרים ואף לנסות ולפגוע באמצעות נשק זה באדם אחר."

“המבקשת תטען כי אמנם את הנשק נשא המשיב ברשות, אך אין בכך כדי להקהות את המסוכנות שנשקפת ממנו, שכן התעוזה בשימוש בנשק צבאי למימוש מעשי האלימות, ... שכן העבירות נעברו תוך הפרת חובת הנאמנות שיש לחייל כלפי המדינה עת זו מפקידה נשק בידיו.” לעתאיקה יוחסו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה וירי מנשק חם.