מרגש: הכנסת ספר תורה לקיבוץ בארי לזכר הפרמדיקית עמית מן ז''ל

עמית מן ז''ל, הפרמדיקית שהייתה נצורה במרפאה בקיבוץ בארי והצילה חיי רבים מפצועי מתקפת הטרור - נרצחה על ידי מחבלים בצהרי השבת השחורה. היום זכרה הונצח בהכנסת ספר תורה
send whatsapp messsage send FB messsage
הכנסת ספר התורה (צילום: איתן אוזן / פייסבוק)

אירוע מרגש: הכנסת ספר תורה לעילוי נשמת עמית מן ז"ל, פרמדיקית   גיבורה שהתעקשה להשאר בקיבוץ בארי בבבוקר השחור, ב-7 באוקוטובר,  נלחמה, טיפלה והצילה רבים עד השניה האחרונה.

תיעוד: הכנסת ספר התורה (צילום: איתן אוזן / פייסבוק)עמית מן ז''ל הייתה נצורה במרפאה בקיבוץ בארי בבוקר ה-7 באוקטובר. הקשר אבד איתה בצהרי שבת, אז נרצחה על ידי מחבלי חמאס-דאע''ש. עד לרגע האחרון, טיפלה בפצועים הרבים שהגיעו  למרפאה. חביבה מן, אחותה של עמית, סיפרה בראיון לתחנת הרדיו 103FM: "היא סימסה לנו מאות הודעות באותו יום שחור, עד 14:15 התכתבנו איתה, היינו איתה אונליין, היא הקליטה לנו הקלטות. זה פשוט לא להאמין, זה חלום בלהות, מה שקורה שם מסביבה. גם את ההקלטה של המחבלים שפורצים עם מסע יריות, אנחנו יודעים באיזו אימה היא הייתה".

“אנחנו יודעים שבשעה 13:50 היא כתבה 'המחבלים פה, תתפללו עליי'. ובעצם באותו הרגע לא היה כמה דקות מענה ואז היא שלחה לנו הקלטת שמע של המחבלים בתוך המרפאה, צרחות, יריות. ואז אחר כך, כשאנחנו מנסים לכתוב לה ואין תגובה, אני פשוט מחייגת אליה, והיא עונה לי, ואומרת לי 'ירו בי, ברגליים, הם עליי', וזהו. מאותו רגע השיחה התנתקה”.

בקיבוץ בארי נותרו היום רק כ-20 אנשים, בעיקר בעלי תפקידים וצעירים, אשר השתתפו באירוע המרגש, המסל את תקומת הקיבוץ.