הפשיעה מרימה ראש בב''ש: תחנת דלק נשדדה, מרדף הסתיים בתאונה

רצף אירועים אלימים בבירת הנגב: תחנת הדלק בקרבת וסרמיל נשדדה הערב ומרדף אחרי השודדים הסתיים כשרכבם נתקע בעמוד. מוקדם יותר הערב, תושבים דיווחו על ירי בשכונה ג', סופר שכונתי נשדד
send whatsapp messsage send FB messsage
הרכב בתום המרדף (צילום: רץ ברשתות חברתיות - וואצאפ ללא קרדיט - ע''פי סעיף 27 א')

שוד תחנת דלק הערב, חמישי, הסתיים בתאונה של השודדים. על פי דיווחי תושבים, תחנת דלק בקרבת איצטדיון וסרמיל נשדדה הערב והמשטרה ניהלה מרדף אחרי השודדים. המרדף הסתיים בתאונה של השודדים, שנתקעו עם רכבם בעמוד בדרך מצדה. על פי עדויות, בשעה 23:00 נכנסו שודדים רעולי פנים לתחנת הדלק, כאשר לקוחות עוד היו במקום. כוח משטרה הגיע כמעט מיידית לזירת האירוע ופתח במרדף אחרי השודדים.

וידאו: המרדף  - והתאונה (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​


מהמשטרה נמסר כי ''במשטרת ישראל התקבל הלילה סמוך לשעה 23.00 דיווח אודות אירוע שוד בתחנת דלק ברח' המשחררים בעיר באר שבע.  עפ"י הדיווח הגיעו מספר חשודים ובאיומים תוך שהם אוחזים חפצים חדים שדדו כסף מהקופה ונמלטו. מתחקור שוטרי תחנת באר שבע שהגיעו למקום עלה כי החשודים נמלטו ברכב והועבר דיווח לצוות סיור אשר הבחין  ברכב העונה לתיאור והחל אחריו מעקב תוך חתירה למגע על מנת לעוצרו. נהג הרכב  הנמלט ביצע תאונה עצמית והחשודים נמלטו מהרכב על שטח פתוח''.

''בסריקות שבוצעו בידי שוטרי תחנת באר שבע, בלשי ימ"ר נגב ויחידת מג"ן ובסיוע מסוק המערך האוירי אותרו החשודים ונעצרו.  בחיפוש שבוצע ברכבם של החשודים נתפס הרכוש אשר עפ"י החשד נשדד מתחנת הדלק''. 
 
החשודים, תושב אום בטין בן 21 ותושב אעצם בן 20, אשר עפ"י החשד מעורבים במקרי שוד נוספים הועברו לחקירה ביחידה ללחימה בפשיעה בתחנת באר שבע ובהמשך היום יובאו בפני בימ"ש השלום בבאר שבע.

ועוד מוסיפים במשטרה: ''משטרת ישראל מבצעת כל העת פעילות מניעה ואכיפה יזומה, בכדי למנוע מקרי שוד וגניבות ולהקשות על עברייני הרכוש הפועלים באזור. בזכות פעילות המשטרה במרחב נגב, בשנה החולפת נעצרו חשודים רבים והוגשו למעלה מ-500 כתבי אישום בגין עבירות רכוש ועלייה של 37% בכתבי אישום שהוגשו נגד מעורבים במעשי שוד. נמשיך לפעול בנחישות ולהשקיע את מירב המאמצים והאמצעים העומדים לרשותנו למאבק בעברייני הרכוש באשר הם למען שלום הציבור ורכושו, בעיר באר שבע ובכל מקום אחר''.

הרכב הירוי בשכונה ג' (צילום מתוך סרטון שהופץ ברשתות ללא קרדיט, על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

מוקדם יותר הערב דיווחו תושבים כי קולות ירי נשמעו בשכונה ג', סמוך לרחוב כ''ג. שמשות אחד הרכבים נופצה. ''שמענו ירי, נבהלנו, יצאנו החוצה וראינו המון אנשים. לא הבנו מה קרה'', סיפרה לברנז'ה NEWS אחת השכנות. סרטון שצולם דקות ספורות לאחר מכן הועלה לרשתות, ללא ציון שם הצלם. שכנים אחרים הכחישו את האירוע. 

וידאו: זירת האירוע בשכונה ג'. (הסרטון הופץ ברשתות ללא קרדיט - על פי סעיף 27 א')


אתמול, חמישי בלילה, נראתה נוכחות משטרתית מוגברת ברחובות באר שבע ולא רק במוקדים הבעייתיים. על פי גורם משטרתי, הסטטיסטיקה אומרת שהפשיעה בבאר שבע נמצאת בירידה. ''אם אזרחים אינם מגישים תלונה בעקבות אירוע, גם אם הדבר נראה להם מיותר, או שאינם מדווחים, זה מקשה על השוטרים לאתר את העבריינים'', אומר אותו גורם. ''לעיתים, המידע הזה מסייע לפענח תיקים אחרים''. 

השבוע, מדווחים גולשים, נשדד סופרמרקט בשכונה ותיקה לאור יום, בזמן שלקוחות היו במקום. ''זה כבר עובר כל גבול החוסר בטחון שאני מרגיש מזמן במדינה שלי, בעיר שלי... זה כבר מתחת לבית שלי, בסופר השכונתי שלנו בשעה די מוקדמת,  איך יתכן שנכנסים רעולי פנים ומבצעים שוד מזויין, בזמן שיש בסופר לקוחות תמימים אם ילדים קטנים'', סיפר יעקב, המתגורר בקרבת מקום.

האירועים האלה מתרחשים בשבוע בו נערכה הפגנה כנגד אובדן הביטחון בבאר שבע. התחושה אינה חדשה: בסקר הביטחון האישי, שעורכת מדי שנה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, באר שבע מובילה בתחושת היעדר הביטחון האישי. 13.2 מהמשיבים בסקר העידו כי הם חוששים במידה רבה להיפגע מאלימות. לשם השוואה, בתל אביב העידו כך רק 9% מהנשאלים. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com
​​​​​​​