דנילוביץ' נפגש עם ראשי הרשויות הבדואיות, שגינו פה אחד את האלימות

ראש עיריית באר שבע הביע דאגה מהאלימות הפוגעת ביהודים ובדואים כאחד. תתואם פגישה עם המפכ''ל. ''נמשיך לפעול יחד בתחומים השונים החשובים לכולנו, יהודים ובדואים. ביחד ננצח'', אמר רוה''ע ב''ש
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש עיריית ב''ש בשיחת הזום עם רשאי הרשויות הבדואיות (צילום: עיריית ב''ש)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

ראש העיר רוביק דנילוביץ' כינס היום, חמישי, את ראשי הרשויות בנגב, יהודים ובדואים, לדיון דחוף בנושא הפשיעה והפגיעה בביטחון האישי של התושבים שלנו בנגב כולם (יהודים ובדואים). 

בדיון המעמיק נדון הנושא הכאוב כפי שהוא, בלי להפחית מעוצמתו וללא טשטוש של המעשים החמורים, שאסור לעבור עליהם לסדר היום. כל ראשי הרשויות, בלי יוצא מן הכלל, גינו באופן חריף את הפשיעה ומעשי הביריונות  שפוגעים ביהודים ובבדואים כאחד!''.

פגישת הזום עם ראשי הרשויות הבדואיות (צילום מסך)​​​​​​​

''החלטנו על שורה של צעדים: פניה משותפת לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים בדרישה לגדוע מהשורש את הפשיעה, במאבק נחוש ובלתי מתפשר ולאורך זמן. לצורך כך יש להפנות משאבים ותקציבים גדולים ולאפשר לגורמי האכיפה את כל האמצעים הדרושים (תקנים, יחידות מיוחדות ואמצעים טכנולוגיים חדשניים). הועלתה גם סוגיית הענישה שחייבת להיות מחמירה הרבה יותר!'', אמר דנילוביץ'.

''כמו כן, תתואם פגישת עבודה דחופה יחד עם מפכ״ל המשטרה הנכנס ומפקד המחוז החדש, לדיון בסוגייה  ובדרכים להתמודדות איתה. תושבי הנגב היקרים, בחרנו לחיות כאן וכולנו שותפים לפיתוח הנגב. לא נסכים שחבורת ביריונים תשבש את חיינו ותטיל אימה על התושבים. אנחנו לא נשקוט ולא נרפה. זוהי בעיה לאומית, שהמדינה חייבת להתמודד איתה בנחישות וללא פשרות. בשבוע הבא ניפגש עם גורמים אזרחיים, ראשי עמותות וקהילות, מכל המגזרים (יהודים ובדואים) שלא מוכנים להשלים עם המצב ומשמיעים קול ברור נגד מפירי החוק! נמשיך לפעול יחד בתחומים השונים החשובים לכולנו, יהודים ובדואים. ביחד ננצח!''.