איך בוחרים נעלי ריצה?

send whatsapp messsage send FB messsage
תמונה freepik

אם אתם רצים באופן קבוע, בין אם באופן תחרותי או רק בשביל לשמור על כושר, ודאי ברורה לכם החשיבות של זוג נעלי ספורט איכותיות. עליכם לבחור את הנעליים שיספקו לכם הכי הרבה נוחות, יגבירו את הביצועים ויגנו עליכם מפני פציעות.

רוצים לרכוש נעלי הוקה מקצועיות שישדרגו את הביצועים שלכם? עם כל כך הרבה דגמים מעולים של החברה המובילה, יש כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון להחלטה מושכלת.

באיזו תדירות אתם רצים?

אם אתם רגילים לרוץ יותר משלוש פעמים בשבוע, עדיף לבחור נעליים עם ריפוד טוב שיבטיחו נוחות מרבית. אם אתם רצים פעם בשבוע בלבד, אולי יספיקו לכם הנעליים הבסיסיות עם ריפוד רגיל.

באיזו עצימות אתם רצים?

ריצות מ-6 עד 8 קמ"ש - מצריכות הנעלה עם ריפוד טוב, שתפחית את גלי ההלם ותספק יציבות לתמיכה בכפות הרגליים

ריצות מהירות מ-8 קמ"ש - עדיפות נעליים מעט קלות יותר, בעלות מבנה יותר דינמי ודוחף.

ריצות במעל 9 קמ"ש - אם אתם נהנים לרוץ מהר ולהשיג זמני שיא אישיים, אתם צריכים נעל קלה במיוחד, מהירה ודינמית.

איך משפיע משקל הגוף?

עבור רצים, משקל הגוף חשוב מאוד. כל צעד שאתם לוקחים בזמן הריצה מפעיל פי שניים או שלושה לחץ ממשקל הגוף שלכם על הרגליים, המפרקים והשרירים. אם לנעליים שלכם אין ריפוד מתאים, גלי ההלם יעברו ישירות לאיברים אלה ויגרמו לכאבים ופציעות פוטנציאליות.

מה הקשר לצורת כפות הרגליים?

כפות רגליים אנושיות מסווגות לשלושה סוגים שונים, והם משפיעים על סגנון הריצה:

ניטראלי - בצעד מסוג זה העקב פוגע תחילה בקרקע, ואחריו מגיעים שאר חלקי כף הרגל והבהונות. בשל כך, כל משקל הגוף מופץ באופן שווה על כפות הרגליים. הנעליים המומלצות לרצים כאלה צריכות להיות נעליים ניטרליות, בעלות ריפוד טוב יותר בעקב ותמיכה בינונית.

פרונציה יתרה - בסוג זה של צעדים העקב הפנימי פוגע תחילה בקרקע ואחריו מגיעה הבוהן הגדולה. כף הרגל מתגלגלת פנימה בזמן הריצה, מה שמקשה על ייצוב הגוף. הנעליים המומלצות לסוג כזה של רצים צריכות להיות בעלות יציבות מוגברת.

תת-פרונציה - בדיוק ההפך מפרונציה יתרה. במקרה זה, העקב פוגע תחילה בקרקע ואחריו הבוהן הקטנה וכף הרגל מתגלגלת החוצה. הנעליים המומלצות לסוג כזה של רצים צריכות להיות בעלות ריפוד ומתיחה מהעקב לאצבע.

על איזה משטח אתם רצים?

נעלי ריצת כביש - מיועדות לריצה על משטחים חלקים עם אי סדרים קלים. מדובר בנעליים קלות מאוד.

נעלי שבילים או משטח מחוספס - מיועדות למשטחים מחוספסים עם הרבה עליות, מורדות, סלעים, גבעות ושטח טבעי. הן מציעות תמיכה טובה, יציבות, אחיזה וסוליה מחוספסת כדי להגן על הרגליים שלכם מרכיבים חדים.

נעלי הליכון או ריצה בתוך הבית‍ - קלות, גמישות ובעלי סוליות רכות עם אוורור טוב.

כעת, אתם יכולים לבחור נעלי הוקה מקצועיות שיתאימו לכל הצרכים וההעדפות שלכם.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...