יעקב אביב - מדוע חשוב לפקח על עבודות טיח בבית פרטי?

יעקב אביב, מפקח בנייה מנוסה עם מדריך מלא לעבודת טיח בבית פרטי, באילו מצבים צריך מפקח בתהליך? ומה חשוב לשים לבד בעבודת פיקוח על עבודות טיח בבית פרטי. 
send whatsapp messsage send FB messsage
קרדיט תמונה: יעקב אביב - עבודות טיח (יח"צ)


יעקב אביב מסביר מה זה טיח ולמה צריך קבלן שיפוצים לטיח
שיפוצים בבית פרטי לרוב יצריכו קבלן שיפוצים, שיפוצים של מספר חדרים או שיפוץ כללי לבית פרטי יצריכו קבלן או מספר קבלנים שיהפכו את השיפוץ היקר לפרויקט גדול שיצריך עשרות היבטי שיפוצים ולא פעם מפקח בנייה לשיפוץ בבית.
ע"פ 
יעקב אביב מפקח בנייה, אחד ההיבטים המורכבים בעבודות שיפוץ בבית הוא עבודת הטיח, הטיח הוא שכבה או מספר שכבות של חומר שנמרח על קירות הבית טרם צביעת הקיר ומשמש לצורך בידוד תרמי מפני טמפרטורת חוץ, בידוד אקוסטי מפני רעשי חוץ וכן יישור המשטח.
הטיח מגיע בעיצובים משתנים וכן רמות שונות ומבוסס על 3-4 שכבות: שכבת מתווכת בין הטיח לצבע, שכבת יישור למילוי השכבות לדיוק השכבה שעליה יצבעו, שכבת השליכט המסיימת ולעיתים לפי צורך ייעודי בעבודת הטייח ניתן לסכם על שכבה נוספת המיועדת למטרות כלשהן ולפי הצרכים של בעל הדירה.

כאמור, לרוב תצטרכו קבלן שיפוצים עם טייח מקצועי שמכיר את עבודת הטייחות, אם מדובר על עבודה קטנה מאוד של טיח ותרצו להתנסות במדריכים שונים, תוכלו לנסות לבד עם הסיכוי לטעויות, אך מכוון ועבודת הטיח קריטית לשיפוץ הבית מומלץ שלא לנסות.       לחסוך ובמיוחד בעבודת שיפוץ גדולה בבית.

יעקב אביב מפקח בנייה פרטי עם ניסיון רב בענף הבנייה, מתייחס לחשיבות של מרכיב עבודות טיח בבית פרטי: "חשוב מאוד לבחור קבלן עבודה מנוסה ואמין בשיפוץ גדול בבית, הקבלן מביא את העובדים המקצועיים שלו או שניתן להביא עובדים ייעודיים אם יש לכם היכרות והמלצות קודמות, עבודת טיח חשובה במיוחד ויכולה להיות ההבדל בין שיפוץ מוצלח לשיפוץ כושל. מומלץ לקחת טייח מקצועי עם ניסיון רב שנים שלא ידלג על שלבים ולא ינסה לחסוך על חשבון איכות ומקצועיות".

יעקב אביב: מפקח בנייה מתאים לשיפוצים גדולים
פיקוח על עבודות קבלן הוא חובה בעבודות שמתחילות בעשרות אלפי שקלים, מפקח על בנייה נפוץ בבניית בית חדש אך שיפוצים בבית יכולים להגיע במקרים מסוימים למאות אלפי שקלים ובעבודות גדלות יחד עם קבלן ועובדים,
מפקח בנייה  נכנס לתמונה כדי לדאוג שכל העבודות מבוצעות בצורה הטובה ביותר, עמידה בסיכומים ובאבני הדרך שסוכמו, שמירה על חומרי גלם איכותיים ולעיתים אף להשיג קבלנים במחירים משתלמים.

חשוב לזכור, שיפוצים קטנים מצריכים עבודה מקדימה רבה ולא פעם גם אכזבה מהקבלנים והעובדים, עבודות מתעכבות ובמקרי קצה דיירי הבית מסתבכים עם קבלן ועובדים לא מקצועיים, יעקב אביב מתייחס לחשיבות המפקח גם בשיפוצים: "בעבודות מורכבות ויקרות עלולים להסתבך בגדול, להפסיד כסף, ימי עבודה ומתמודדים עם קשיים ואתגרים רבים, פיקוח נכון ימזער את הטעויות ויבטיח שהעבודות יבוצעו ובצורה מקצועית".