צדיק: הנוסעת שכחה את הטלפון באוטובוס, הנהג השיב לה עד הבית

ראובן ישראלי, נהג אוטובוס של ''דן באר שבע'' נסע במיוחד עד לביתה של נוסעת מחוץ לשעות העבודה והשיב לה את הטלפון שנשכח באוטובוס: ''רצית לעשות מצוות השבת אבדה''
send whatsapp messsage send FB messsage
ראובן ישראלי (צילום: דן באר שבע)

ראובן ישראלי, בן 50 מבאר שבע, הוא נהג אוטובוס בדן "באר שבע" כבר 4 שנים: "אנחנו משפחה של נהגים, אבא שלי בן 70 ועדיין עובד בתור נהג". מספר ראובן. בכל סיום נסיעה באוטובוס בו ראובן נוהג (קו 25), הוא בודק שאין חפצים חשודים ושהאוטובוס ריק לפני הנסיעה הבאה. 

"לפני מספר ימים ביצעתי את הסקירה הקבועה ומצאתי טלפון שנשכח. לא הצלחתי להפעיל אותו כי הוא היה עם קוד והתחלתי את הנסיעה. התקשרו לטלפון מספר פעמים ולא יכולתי לענות כי אסור לדבר בטלפון בזמן נהיגה. בסיום הנסיעה חזרתי למספר האחרון שהתקשר, התחילו לחקור אותי, להבין מי אני והסברתי שרציתי לעשות מצוות השבת אבדה. מי ששוחחתי איתה קישרה אותי לאישה ששכחה את הטלפון, שמה תמר, ושאלתי אותה איפה היא גרה, נסעתי אליה והחזרתי לה אותו" משתף ראובן.

חברתה של תמר פירסמה בעמוד הפייסבוק שלה בשמה פוסט תודה לראובן ובו רשמה: "תודה לנהג אוטובוס ראובן, שכחתי את הטלפון בקו 25 והוא הביא לי עד הבית לאחר סיום העבודה. לא מובן מאליו, צדיק תודה לך". 

"אני יודע שיש שיגידו שזה לא מובן מאליו, אבל אם אני יכול לתת ולעזור אז למה לא" מסביר ראובן בהתרגשות. "יכולתי לשחק אותה 'ראש קטן' ולשים במחלקת אבדות, אבל אם אני יכול להשיב לבעלים במהרה אני חושב שזו מצווה. הנוסעת מאוד שמחה, לא עשיתי זאת בשביל פרסום, אלא כי זה באמת חשוב."

"פעמים רבות נוסעים שוכחים דברים שחשובים להם או יקרי ערך. פעם אחד מישהו שכח שקית עם תרופות, ראיתי את הטלפון של קופת החולים במרשמים וביקשתי את הטלפון של הנוסע. לא נתנו לי בגלל סיווג רפואי והשארתי את המספר שלי שיתנו לו. הוא חזר אלי ואמר כמה מזל שמצאתי את זה, כי התרופות האלו עולות לו כל פעם 700 ₪! פעם אחת הייתה מזוודה שנראית חשודה והזמנתי חבלן, אם זה נראה חשוד אני מתקשר למשטרה כמובן כדי לא להסתכן". 

איך זה לנהוג בתקופה המאתגרת הזאת?
"אתמול לדוגמה שהתחילו להיות אזעקות בדרום ישר פתחתי חלונות והנחתי את כולם מה לעשות במידה ויש אזעקה. באחת הפעמים שהייתה אזעקה בזמן נסיעה היה בן אדם שלא היה יכול ללכת וביקשתי מנוסע נוסף שיעזור לי, הרמנו אותו ולקחנו אותו יחד מתחת לבניין, כדי שיהיה באזור מוגן".