הפרישה הדרמטית של היועץ רונן צור ממטה משפחות החטופים

רונן צור הסביר כי הוא עזב על דעת המשפחות, בעקבות איומים: ''אין בכוונתי לאפשר לאף גורם פוליטי לאיים במישרין או במרומז על משפחות החטופים ולהפוך אותן לבנות ערובה של גורמים פוליטיים חסרי מצפון ומוסר''
send whatsapp messsage send FB messsage
רונן צור, מתוך צילום הפרופיל ב-X (צילום: אלון פורת)

יועץ התקשורת רונן צור פורש ממטה משפחות החטופים, אחרי שלדבריו, משפחות ספגו איומים מגורמים בקואליציה והתנו את הטיפול ביקיריהן, בפרישתו של צור. בשלהי 2023, לאחר החטיפה לעזה בפתיחת מלחמת חרבות ברזל, צור היה ממקימי מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים ומכהן כמנהל המטה בהתנדבות. 

במהלך אחת הפגישות עם משפחות חטופים, נטש צור את שיחת הזום, לאחר שאם אחד החטופים הטיחה ביקורת לעברו. ב-20 בנובמבר 2023 מתח רמי איגרא, לשעבר ראש חטיבת שבויים ונעדרים במוסד, ביקורת על נזק שלטענתו עשה צור במשא ומתן בעניין שחרור החטופים ובהעלאת המחיר שדרש חמאס.

היום, ה-18 בפברואר 2024 , הודיע צור ברשת X על פרישתו מהתפקיד עקב עצומה עליה חתמו עשרות ממשפחות החטופים שם טענו שדרך מאבקו מזיקה לפעולה להחזרת החטופים ובין השאר נכתב כי "בנקודת זמן קריטית זו, איננו יכולים להרשות לעצמנו להיות מובלים על ידי דמות שנתפסת כסדין אדום על ידי חלק גדול מהציבור הישראלי.

בין היתר, כתב בציוץ: "הובאו עדויות לכך שחלק מהן ספגו איומים בביקוריהן בכנסת ובמפגשים עם חברי קואליציה, אשר התנו את סיועם לשחרור החטופים בשינוי הרכב מובילי המטה. הוחלט בהסכמה מלאה שהחל מעכשיו יוביל צוות משפחות שייבחר על ידן את פעילות המטה, וצוות המתנדבים ייעץ למשפחות".במפגש משפחות החטופים שהתקיים הבוקר הובע חשש כבד של משפחות  החטופים מפני תגובות של גורמים פוליטיים בקואליציה על מעורבותי בניהול המטה. ברגע הקשה והכואב הזה של המשפחות, אין בכוונתי לאפשר לאף גורם פוליטי לאיים במישרין או במרומז על משפחות החטופים ולהפוך אותן לבנות ערובה של גורמים פוליטיים חסרי מצפון ומוסר. הוחלט בהסכמה מלאה שהחל מעכשיו יוביל צוות משפחות שייבחר על ידן את פעילות המטה, וצוות המתנדבים ייעץ למשפחות.