מסתמן: הבחירות המקומיות יידחו תמורת הקפאת המס על השתיה המתוקה

אחרי ששר האוצר סמוטריץ הניח על השולחן את המס על השתיה התמוקה, בש''ס הודיעו כי לא יתנגדו לדחיית הבחירות המקומיות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומי המחשה: דני בלר, Image by Bruno from Pixabay

דיל פוליטי? מסתמן כי הבחירות המקומיות יידחו ללפחות עד סוף פברואר ובתמורה שר האוצר יקפיא את המס על השתיה המתוקה - כך מסמתן מחילופי דברים בין הציונות הדתית וש''ס. לקהל הבוחרים של ש''ס מאוד חשובה השתיה המתוקה ומצד שני, לשר הפנים ארבל חשוב לקיים את הבחירות המקומיות במועד החדש שנקבע, ה-30 בינואר 2024, שלושה חודשים אחרי המועד המקורי. מנגד, בציונות הדתית טענו כי רבים מהמועמדים מגוייסים למילואים וכי לא יהיה הוגן לקיים את הבחירות במצב בו עדיין מתקיימת לחימה. נכון להיום, איש אינו יכול לומר בוודאות מתי תסתיים המלחמה והאם לא יתפתחו זירות נוספות.
 


שר הפנים כן בדק מקצועית מול כל גורמי המקצוע כמו הצבא, המשטרה ושאר הגורמים שהודיעו כי הם ערוכים לקיום הבחירות ב-30 בינואר. משכך, הוא מחויב על פי חוק לקיים את הבחירות במועד זה ולהכין אותן כראוי. כאמור, ככל ויימצא רוב לשינוי המועד, ש"ס תתמוך בדחיית הבחירות ל-27 בפברואר
 
"יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע אתמול לראשי הציונות הדתית ולכל הנוגעים בדבר, שלאור הטענות המוצדקות בדבר מועמדים וחיילים הנמצאים במילואים בהגנת עם ישראל ואינם יכולים להיערך כראוי, הרי שבאם יימצא רוב בוועדת הפנים לדחיית מועד הבחירות ל-27 בפברואר, סיעת ש"ס תתמוך בדחייה זו", הודיעה סיעת ש''ס. 

"יובהר, כי המועד 30 בינואר נקבע על פי חוק שחוקקה הכנסת, עליו הצביעה פה אחד. שר הפנים משה ארבל הודיע על קיום הבחירות במועד זה לאחר שבדק וגילה כי אין את הרוב הדרוש בוועדת הפנים, בממשלה ובמליאה לדחיית הבחירות".

"שר הפנים כן בדק מקצועית מול כל גורמי המקצוע כמו הצבא, המשטרה ושאר הגורמים שהודיעו כי הם ערוכים לקיום הבחירות ב-30 בינואר. משכך, הוא מחויב על פי חוק לקיים את הבחירות במועד זה ולהכין אותן כראוי. כאמור, ככל ויימצא רוב לשינוי המועד, ש"ס תתמוך בדחיית הבחירות ל-27 בפברואר". מנגד, בצה''ל הושמעו קולות אחרים - על פיהם בלחימה בעזה ייקשה מאוד לקיים בחירות.

בנגב חלק מהיישובים פונו ואין עבורם מועד חזרה מתוכנן. זאת ועוד: בשל הדחיות החוזרות וחוסר הוודאות, מועמדים חדשים, שאינם מכהנים במועצות, מתקשים לגבש אסטרטגיה. אחרים טוענים, שאחרי האסון הכבד שפקד את הנגב, אין מצב רוח ציבורי לעסוק בפוליטיקה.