משגע את הרשת: משחק בכיכובה של ''רחל מאופקים''

רחל אדרי, שהתנהלותה מול מחבלי החמאס הצילה את חייה וחיי בעלה דוד, מככבת במשחק וידאו משעשע תוצרת באר שבע, בסגנון סופר מריו
send whatsapp messsage send FB messsage
משגע את הרשת: משחק בכיכובה של ''רחל מאופקים'' רחל (ליד הספל) במשחק הוידאו (צילום מסך)

גיבורה ועכשיו גם יש משחק מחשב  בדמותה:  SuperPowerRachel הוא משחק רשת, בהשראת רחל אדרי היקרה מאופקים, אשר והחזקה בת ערובה על ידי מחבלי החמאס , יחד עם בעלה, בביתה באופקים. התנהלותה אל מול המחבלים הצילה את חייה ואת חיי בעלה דוד. היא הציעה למחבלים שפרצו לביתה תה, עוגיות, דיאט קולה, הכטינה להם ארוחה וניסתה לדבר אל ליבם בערבית. כוח מיוחד של המשטרה פרץ לביתה וחילץ את בני הזוג ללא פגע.

רחל, בת 63, כבשה את ליבם של הישראלים בכנות שלה, בלב הרחב, ביכולת לדבר מלב אל לב ובחוש ההומור שלה. עכשיו משחק המחשב מנסה לשזחר את אירועי אותו יום. את המשחק פיתחו  אלכסנדר אפלמן ונאור חזן מבאר שבע והוא מופץ על ידי "משחקי רוגעלך". השחקן מגלם את רחל אדרי, אשר כאן בדמות מצויירת. המשחק מזכיר משחקי מחשב ישנים דוגמת סופר מריו. השחקן אמור להלשליך על מחבל החמאס עוגיות כדי להסיח את דעתו.

 

רחל אדרי (צילום: Simon Dawson / No 10 Downing Street)אדרי היא בת העיר אופקים. אביה, נמטואל קורם, היה אלמן עם שבעה ילדים. אדרי נולדה מנישואיו השניים לחוה, ואיתה נולדו לו עוד שבעה ילדים. היא גדלה במשפחה בת 14 ילדים, להורים יוצאי פרס ומרוקו. בגיל 12 החלה לעבוד בניקוי חדרי מדרגות. בכיתה י"א פרשה מהתיכון. בצבא שירתה בטייסת 102 בבסיס חצרים כפקידה טכנית. ב-1982 נישאה לדוד אדרי, נהג משאית ומנופאי. אדרי עבדה 43 שנה בשק"ם בבסיס צאלים. ביוני 2023 קיבלה אות הצטיינות על שירותה ארוך השנים בטקס שנערך בבית הנשיא. אדרי היא אם לשלושה, שני בניה שוטרים, והיא סבתא לשלושה נכדים.

המחבלים היו בביתם של בני הזוג אדרי 19 שעות, במהלכן הגישה להם רחל עוגיות, קפה, ארוחת צהריים ואננס ושוחחה עימם. היא הלכה לשירותים מספר פעמים, על מנת שהשוטרים יוכלו להבחין בה, כאשר בכל פעם אחד המחבלים היה מלווה אותה. בנוסף, היא חבשה את אחד המחבלים כשהיה פצוע. היא סימנה לבנה קצין המשטרה ולשוטרים במשא ומתן על הכנת קפה למחבלים (לשאלה כמה להכין שהמחבלים לא ענו עליה כמה מחבלים יש בביתה (5) על אצבעות ידה שהניחה על פניה כאילו במקרה, בעוד המחבל אוחז ברימון לא נצור צמוד לראשה.

קישור למשחק