בושה: גנבו עשרות כלי רכב של נרצחי וחטופי מתקפת הטרור (תיעוד)

שוטרי המחוז הדרומי פשטו הבוקר על בתיהם של 7 חשודים המעורבים בגניבות של עשרות כלי רכב מיישובי עוטף עזה, בהם של מי שנרצחו או נחטפו במתקפת הטרור
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל


שוטרי המחוז הדרומי פשטו הבוקר על בתיהם של 7 חשודים המעורבים בגניבות של עשרות כלי רכב מיישובי עוטף עזה במהלך מלחמת "חרבות ברזל" בגזרה הדרומית. במסגרת הפעילות נתפסו שלוש משאיות גרר ושני רכבי לנד קרוזר ששימשו את המעורבים בגניבת הרכבים שהיו בחזקתם של משפחות שפונו מיישובי העוטף וחלקם נרצחו ונחטפו על ידי ארגון הטרור חמאס.

 


לצד פעילות הביטחון השוטפת המוגברת, ומתן מענה לכל אירוע 100 בתחומי המחוז, הורה מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן, לטפל באופן חסר פשרות ולהשתמש בכל האמצעים הנדרשים נגד תופעות פשיעה ועבירות רכוש שמבצעים עבריינים המנסים לנצל את המצב הביטחוני בגזרת עוטף עזה ולבצע עבירות פליליות, ובפרט נגד עבריינים הבוזזים את רכושם של תושבי היישובים שפונו מבתיהם עם פרוץ המלחמה נגד ארגון הטרור חמאס.

במסגרת הפעילות נפתחה חקירה ביחידה המרכזית של מרחב הנגב עם קבלת דיווח בחודש שעבר על גניבות של מספר כלי רכב מיישובי עוטף עזה בזמן בו מתנהלת לחימה בגזרה הדרומית, אשר היה בשימוש משפחות שחלקם פונו מבתיהם לאחר שניצלו מהטבח, וחלקם נרצחו ונחטפו על ידי ארגון הטרור חמאס.

 

צילום: משטרת ישראל

עם קבלת הדיווח הוקם צוות חקירה מיוחד בימ"ר נגב שפעל באופן גלוי וסמוי, תוך שימוש בכלל האמצעים הנדרשים, על מנת להתחקות אחר מבצעי העבירה ולאסוף ראיות מפלילות נגדם. 
על פי החשד החשודים המעורבים ניצלו את המצב הביטחוני הקיים בגזרה הדרומית בזמן פרוץ הלחימה, ולאחר שיישובי העוטף פונו מתושביו נכנסו למקום באמתלה כי הם אמונים על פינוי רכבים שניזוקו ושם העמיסו על גבי משאיות גרר עשרות רכבים וגנבו אותם מהמקום.

היום לפנות בוקר פשטו כוחות משטרה של בילוש ימ"ר נגב ולוחמי זרוע דרום של החטיבה לבט"פ במג"ב, על בתיהם של 7 חשודים המתגוררים באזור מרכז הארץ וביצעו את מעצרם. 
במסגרת הפעילות נתפסו שלוש משאיות גרר ושני רכבי לנד קרוזר, שעל פי החשד שימשו את המעורבים בביצוע העבירות.

החשודים, תושבי מרכז הארץ, נעצרו לחקירה ביחידה המרכזית של מרחב הנגב. על בסיס חומר הראיות שייאסף נגדם הם יובאו היום לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להאריך את מעצרם.