בוגרת אוני' בן גוריון נבחרה לסמנכ''לית תשתיות במינהל התכנון

במסגרת מכרז שנערך על ידי ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה נבחרה יעל סלומון, לסמנכ''לית תשתיות במינהל התכנון
send whatsapp messsage send FB messsage
יעל סולומון (צילום: אסף אנטמן)

יעל סלומון, בוגרת אוניברסיטת בן גוריון, שימשה בתפקידה האחרון כמנהלת אגף מטרו במינהל התכנון. במסגרת תפקידה, הייתה אחראית על ניהול בלעדי של תכנון פרויקט המטרו של מדינת ישראל פרויקט התשתית המורכב והיקר ביותר אי פעם בארץ.  בשנה האחרונה שימשה כממלאת מקום מתכננת הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז.

במסגרת תפקיד סמנכ"לית תשתיות, היא תהיה אחראית על ניהול חטיבת התשתיות של מינהל התכנון ובכלל זה תכנון של פרויקטים תשתיתיים גדולים, זאת בהתאם להנחיות ומדיניות מנכ"ל מינהל התכנון.

בנוסף, היא תופקד על מימוש תפקידי החטיבה, לרבות הוועדה לתשתיות לאומיות, סנכרון ותכלול מפת התכנון והביצוע של התשתיות הלאומיות בישראל בהתאם למדיניות מנכ"ל מינהל התכנון, אחריות על קידום התוכנית התלת שנתית וארוכת הטווח לתשתיות ועוד.

סלומון היא בעלת תואר MA בגיאוגרפיה ותכנון ערים באוניברסיטה העברית ירושלים בהצטיינות, ו-BA בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי באוניברסיטת בן גוריון באר שבע בהצטיינות. כזכור, עם כניסתו לתפקיד, החליט מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אלמליח, על שינוי ארגוני שבמסגרתו נוספו תחומי תכנון חדשים אשר ימוקדו בעולמות הדיור, התשתיות והרישוי. סלומון תיכנס לתפקידה באופן מיידי.