בעירייה, בבתי הספר ובעסקים: באר שבע לא שוכחת את החטופים

''מחכים לכם בבית'': העיר באר שבע זועקת יחד עם כל הארץ ומבקשת להחזיר כמה שיותר מהר את החטופים מעזה
send whatsapp messsage send FB messsage

בבתי הספר התיכוניים, בבתי עסק, בבניין העירייה ובמרחב הציבורי: בבאר שבע לא שוכחים את החטופים שבידי חמאס-דאע''ש בעזה ושלטים עם שמות החטופים, תמונות אישיות שלהם מיצגים, מוצבים ברחבי העיר. 

 

בו גוריון (צילום: מטה השבת החטופים)בעיריית באר שבע, הוצב מיצג המצמרר ביוזמת עובדי עיריית באר שבע,  במבואת בניין העירייה (בניין מרכזי), תחת הכותרת 'מחכים לכם בבית', עם כרזה של תמונות החטופים ממחיש את החלל העצום שהותירו החטופים והנעדרים בכל פינה בבתים, בין היתר באמצעות: צעצועי ילדים, בובות, עגלות ומשחקים מפוזרים המחכים לשובם, שולחן ערוך ומסביבו כסאות ריקים, שולחן חגיגי המחכה לשובו של הנעדר שימלא אותו ויפיח שוב חיים בשולחן הדומם והריק, וכן אביזרים ביתיים יומיומיים רבים נוספים בהם:הליכון למבוגרים, תרופות, משקפיים.

 

מקיף א' (צילום: ורדה אנקרי)
נאות חובב (צילום: פזית אוחיון)
מקיף א' (צילום סלולרי)

העוברים והשבים במבואת העירייה התרשמו מהמיצג המרגש כאשר ברקע מושמעים שירים כדוגמאת: 'coming home', 'שיר למעלות', 'התשמע קולי'. המיצג מחדד את נוכחותם של החטופים והנעדרים בסדר היום האישי של כל אחת ואחד מאיתנו.

 

צילום: עיריית באר שבעמיצגים הוצבו במוסדות חינוך, בהם במקיף א' ובאוניברסיטה. בית עסק בקניונים גםן הציבו שלטים עם פניהם ושמותיהם של החטופים.