בעקבות חשיפת חדשות באר שבע והנגב: המרפאה בנווה נוי נפתחה מחדש

המרפאה, המשרתת את אוכולסיית השכונה הוותיקה, נסגרה בהוראת פיקוד העורף - והמטופלים נאלצו להרחיק למרפאות אחרות
send whatsapp messsage send FB messsage
מרפאת נווה נוי (צילום: גוגל מפות)

בשורה נהדרת לתושבי שכונת נווה נוי: מרפאת קופ''ח כללית, שנסגרה בהוראות פיקוד העורף בתחילת מחלמת חרבות ברזל, נפתחה מחדש הבוקר, חמישי, בעקבות החשיפה בחדשות באר שבע והנגב. מטופלי המרפאה קיבלו אתמול מסרון בנושא. 

כזכור, מאז תחילת המלחמה מרפאת קופת החולים נסגרה, בשל החמרת הוראות פיקוד העורף: ''המרפאה הקרובה היא בפארק הנחל, נאלצים לשלם למונית 50 שקלים לכל כיוון'', סיפרה תושבת השכונה, ''אי אפשר להשאיר אנשים ללא שירות''.

‘’בהתחלה אמרו לנו שחסר שביל לממ''ד. אז פנינו לעירייה, שענו לנו מיד. עכשיו לא הבנו מה הבעיה. זה שירות חיוני לתושבים, במיוחד למבוגרים. אז שימצאו פתרון, כי המלחמה לא תגמר מחר בבוקר''. 

בעקבות פניות התושבים סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, טיפל בסוגיה: ‘’היה צריך לסלול שביל גישה לממ''ד, טיפלנו בזה. עכשיו יש דרישה חדשה. זה שירות חיוני ולא ייתכן שתושבים יקרים יצטרכו לנסוע במוניות לשכונה אחרת''.

מדוברות קופ''ח כללית בדרום נמסר אז: ‘’אנו פועלים בכפוף ועל פי הנחיות פיקוד העורף בלבד. בבדיקה האחרונה שנערכה ב8.11 ע״י מהנדס מטעמם, לא אושרה פתיחת המרפאה לפעילות במדיניות ההתגוננות הנוכחית, על אף השינויים שנעשו בסיוע העירייה''.

‘’אנו פועלים כדי להתאים את המבנה לדרישות הנוספות שעלו ולפתוח את המרפאה בבטיחות החיונית להפעלתה. לצערנו לא נמצא מבנה ממוגן חלופי בקרבת השכונה אליו ניתן היה להעתיק את פעילות במרפאה, צוות המרפאה והשירות למטופלי נווה נוי ניתנים במרפאת הפארק הממוגנת, ערכנו התקשרויות יזומות למטופלים קשישים ומרותקי בית, צוות רפואי עורך ביקורי בית במידה ונדרש. כמו כן אנו מפעילים שירות תרופות עד הבית ושירות של ייעוץ טלפוני לרופא''.

תגובת דובר צה"ל שנמסרה לפנייתנו: ‘’בעקבות המצב הבטחוני בוצעו מספר בדיקות מטעם גורמי פיקוד העורף במרפאה, לטובת איתור מרחב מוגן. בביקור שהתקיים היום ניתנו הנחיות בנוגע לפעילות המרפאה לפי מדיניות ״הכי מוגן שיש״. המרפאה תוכל לפעול במסגרת ההנחיות הנ״ל''.

הבוקר, חמישי, המרפאה, ברחוב שיטה 42, נפתחה.  ‘’במידה ופיקוד העורף ינחה על מדיניות התגוננות 3,  תועבר אל המטופלים הודעה על סגירת המרפאה וקבלת שירות במרפאה חלופית'', אמרו בקופ''ח כללית.