עיריית באר שבע: ''חזרה ללימודים מיום ראשון, בכפוף להנחיית פיקוד העורף'' (תיעוד)

הפעילות במוסדות החינוך בבאר שבע - מגני ילדים ועד תיכונים - אמורה להתחדש ביום ראשון, תחת אבטחה כבדה
send whatsapp messsage send FB messsage
אבטחה בגני ילדים (צילום: עיריית באר שבע)

הפעילות במסודות החינוך בבאר שבע (מגני ילדים ועד בתי ספר תיכוניים) אמורה להתחדש ביום ראשון, תחת אבטחה כבדה. עלן פי הודעת עיריית באר שבע, מדובר בהחלטה של העירייה בתאום עם הנהגת ההורים העירונית, משרד החינוך, פיקוד העורף וכוחות הביטחון. עם זאת, מבהירים בעירייה כי החזרת הפעילות במוסדות החינוך הינה ‘’בהתאם להנחיות פיקוד העורף וכוחות הביטחון ובהתאם לתוכניות הפרטניות של כל מוסד חינוכי''.

ההחלטה נתקבלה ברשתות החברתיות בתחושות מעורבות. הורים רבים רשמו כי מדובר בהחלטה ‘’חסרת אחריות'', בשל העובדה כי טרם הוסר מצב המלחמה ורק אתמול, חמישי, נורו לעבר באר שבע שני מטחי רקטות. עם זאת, בעירייה הבהירו כאמור כי החזרה ללימודים ‘’הדרגתית'', בתיאום עם החלטות פיקוד העורף.

באשר לנושא הביטחון, הסבירו בעירייה: ‘’נערכנו בתכנית היקפית לתגבור האבטחה בכלל מוסדות החינוך, במספר מעגלים הכוללים את : משטרת ישראל, לוחמי מג״ב, חיילי מילואים שגויסו לצורך משימה זו, חיילים מפיקוד העורף, סיירת מוסדות חינוך, סיירת הביטחון העירונית, השיטור והפיקוח העירוני ומתנדבי משמר השכונה. בקרבת כלל המוסדות תתוגבר האבטחה ההיקפית וזאת בנוסף לאבטחה השוטפת''.