כתב אישום נגד תומך טרור מתל שבע

עלי אבו רקייק, תושב תל שבע בשנות ה-20 לחייו, הביע ברשתות חברתיות תמיכה בארגוני טרור ושמחה לאיד על מעשי החטיפה של חמאס-דאע''ש
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by rawpixel.com on Freepik

הפרקליטות הגישה כתב אישום נוספים נגד תושב תל שבע, שהסית לטרור והביע הזדהות עם ארגוני טרור. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים. כתב האישום אושרו על ידי היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה. מתחילת המלחמה הוגשו 43 כתבי אישום דומים.

כתב אישום הוגש  ע"י פרקליטות מחוז דרום (פלילי) נגד עלי אבו רקייק, תושב תל שבע בשנות ה-20 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד דרור שטורק, ב- באוקטובר פרסם הנאשם ב"סטורי" של האינסטגרם שלו תמונות ממעשי הזוועה ההמוניים וכיתובים וסמלונים שונים. כך לדוגמא, פרסם תמונה בה נראים 4 קורבנות ירי שוכבים על הרצפה ודם ניגר מגופותיהם, כשעל גבי התמונה כתב בערבית: "לא מרחמים", והוסיף 6 סמלונים צוחקים. 

כמו כן, פרסם תמונה בה נראית אישה ישראלית שהורכבה על אופנוע כשהיא יושבת בין שני פעילי טרור חמושים ברובים, לצד הכיתוב: "כיף לה איתם". בפרסום נוסף העלה תמונה של רכב משטרה שלצידו חמושים, וכתב: "ריססו את הג'יפ של המשטרה", לצד שני סמלונים צוחקים. עוד העלה תמונות של קשישות ישראליות כשלצידן פעילי טרור וכן של רכב משטרה, תוך שהוא מוסיף סמלונים צוחקים ועוד.

‘’חקירתו המהירה של המקרה והגשת כתב האישום הינם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית. הפרקליטות תפעל בכל האמצעים נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, או שיזדהה עם ארגון טרור'', נמסר.