''ניסיון נואש לקושש קולות'': ראש רשימת מח''ל למועצת העיר יוצא נגד שמעון בוקר

העימות בליכוד יוצא החוצה: אחרי שסגן ראש עיריית באר שבע פרסם סרטון בו הוא מזהיר מפני שריפת בתי כנסת על ידי אנשי שמאל, ראש רשימת מח''ל מגנה: ''באר שבע עיר מכניסת אורחים, לא עיר של שנאות''
send whatsapp messsage send FB messsage
עו''ד אמנון כהן, ראש רשימת מח''ל למועצת העיר באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א', הסרטון של שמעון בוקר (רשתות חברתיות, סעיף 27 א')

בסיעת מח''ל בבאר שבע מגנים את אמירותיו של סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, שפרסם פלאייר בו האשים את אנשי המחאה כנגד השינויים במערכת המשפט בכוונה לשרוף בתי כנסת: ‘’העיר ב"ש היא עיר של אחדות. חרדים, דתיים, מסורתיים וחילוניים חיים בהרמוניה, באחווה ובערבות הדדית. עד, שהמחאות הגיעו לב"ש באוטובוסים עמוסים מהקיבוצים וממרכז הארץ. עכשיו- המחאה אשר מפנה אותנו איש נגד אחיו, מנסה כעת להיכנס למועצת העיר'', כתב בוקר בהודעה לבוחריו.
 


‘’יאמר לזכותו של ראש העיר שלנו, רוביק דנילוביץ', שהוא  מוביל את הספינה בצורה מאוזנת, יש פה סטטוס קוו, ציבור דתי, קהילות להט''בים ואחרים, כולם באים לידי ביטוי. זו עירו של ארבהם אבינו, עיר מכניסת אורחים, כל אחד חי את חייו, הסטטוס קוו נשמר למען כולם''
 

‘’מפלגת "חוזה חדש" המייצגת את המחאה ולראשונה גם מפלגה ערבית מתמודדות למועצת העיר ומאיימות לשנות צביון העיר והמרקם העדין אשר יצרנו במשך שנים.  אנחנו נהיה אלה שנעמוד מולם'', אמר.
מפלגת '64 מנדטים' בראשות שמעון בוקר לא תיתן לקרוע את העיר לשניים''. בוקר אף צירף סרטון מטעם רשימתו.  בעקבות הסרטון, ראשי רשימת ‘’חוזה חדש'', עידו אטיאס וטימור מיכאלי הגישו נגדו תלונה במשטרה. גם בקרב מפלגתו של בוקר, הסתייגו מהדברים: ראש רשימת מח''ל למועצת העיר באר שבע, עו''ד אמנון כהן, גינה אותם באוזני חדשות באר שבע והנגב.

מתוך סרטון הסערה של שמעון בוקר 
 

(צילום מסך)


 

עורר סערה: פלאייר של שמעון בוקר (רשתות חברתיות)


בוקר אינו רק סגן ראש עיריית באר שבע, אלא גם משמש בתפקיד בכיר בליכוד: הוא סגן יו''ר הליכוד העולמי. מתברר שאמירותיו האחרונות הרחיקו ממנו לא רק מצביעים פוטנציאליים, אלא את גם אנשי מפלגתו שלו: ‘’כמי שעומד בראש סיעת מח''ל בבחירות למועצת העיר באר שבע , אני אומר בוודאות: באר שבע היא לא עיר של שנאות'', אומר עו''ד אמנון כהן, ראש רשימת מח''ל למועצת העיר באר שבע.  

‘’חיינו טוב עם כל אנשים, אף אחד לא שורף בית כנסת, בבאר שבע חיים זה לצד זה יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, להט''בים, אנשים מכל הדיעות. כל הפרובוקציות של הימים האחרונים הן  ניסיון נואש לקושש קולות. בבאר שבע אף אחד לא שורף בתי כנסת, לא מונע מניינים. לא יהיו בבאר שבע שום מתחים מומצאים, רחוקים שנות אור מהמציאות ומקווה שלא נגיע לשם''. כשהוא נרגש, אמר: ‘’זו אינה דרכה של תנועת הליכוד''.

‘’יאמר לזכותו של ראש העיר שלנו, רוביק דנילוביץ', שהוא  מוביל את הספינה בצורה מאוזנת, יש פה סטטוס קוו, ציבור דתי, קהילות להט''בים ואחרים, כולם באים לידי ביטוי. זו עירו של ארבהם אבינו, עיר מכניסת אורחים, כל אחד חי את חייו, הסטטוס קוו נשמר למען כולם''.

שמעון בוקר בתגובה לדבריו של אמנון כהן: ‘’הבנתי שיש איזה אדם בשם אמנון כהן שאף אחד לא מכיר ואף אחד לא יודע מה היה הקשר שלו לליכוד או לימין בעשור האחרון. לכן, אמנון שזכה בסקר השבוע במקום האחרון, החליט לנסות ולמשוך את תשומת הלב הציבורית על חשבוני''.

‘’אז אמנון יקירי, מעולם לא ראיתי אותך בכנסי הליכוד, מעולם לא ראיתי אותך בהפגנות, ומעולם לא ראיתי אותך באיזו פעילות ציבורית למען הקהילה. בבקשה ממך, נא לשמור קצת על צניעות, לא להטיף מוסר ולא להפריע למי שכבר עושה. החבירה שלך לאנשי המחאה ורשימתם, מביישת את הליכוד ואת חברי המפלגה. הפסקנו להוריד את הראש ולהשפיל מבט, עומדים על באר שבע שלנו בגאווה!''.