מעצר דרמטי: חשודים בירי באישה הסתתרו בדירה באר שבע (תיעוד)

המאבק בסכסוכים האלימים בנגב: המשטרה תפסה עשרות בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש, נשק, תחמושת ואמצעי חבלה
send whatsapp messsage send FB messsage
מעצר דרמטי: חשודים בירי באישה הסתתרו בדירה באר שבע  (תיעוד) אפודים, תחמושת ואמצעי חבלה (צילום: משטרת ישראל), וידאו מתיעוד הפעילות (משטרת ישראל)

‘’סגרו את הרחוב, היו מלא ניידות, מג''בניקים זינקו לעבר בית ועצרו שם שני אנשים'', כך סיפר לחדשות באר שבע והנגב תושב בשכונה בבאר שבע, שהיה למעצר שני חשודים בירי באישה בלקיה, שהסתתרו בדירה בבאר שבע. ‘’לא ידענו מה קרה. זה היה מפחיד, כי הדבר הראשון שעולה לראש זה פיגוע. כל המעצר נמשך  נמשך דקות, באמצע הלילה ואחרי זה נעלמו מהשטח. הבנו שקרה משהו''.

 26 חשודים נעצרו ביומיים האחרונים על ידי שוטרי ולוחמי מחוז הדרום בגין אירועי אלימות על רקע סכסוכי הדמים בחברה הבדואית, במסגרת התכנית המבצעית בנגב, שזכתה לשם ‘’גשם ראשון''.

בין היתר, נעצרו שני חשודים בירי לעבר אישה, נתפסו 10 בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש, אמצעי לחימה, נשק ציד וחולקו 182 דוחות תנועה ביומיים האחרונים.  במשטרה מסבירים כי התכנית "גשם ראשון" שקבע מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן הינה ‘’לאורך זמן''. מפקד המחוז קבע שלושה מאמצים מרכזיים בתכנית, הראשון פעולות מבצעיות עם כוחות משטרה ומג"ב גדולים עפ"י מידע מודיעיני מדויק בכדי להגיע לכל מי ששותף בסכסוכים, שגבו עד כה הרוגים ופצועים. הפשיעה פוגעת פגיעה קשה ביישובי הבדואים, כאשר לעיתים מדובר בקרבות ירי, הנמשכים שעות.

 

נשק שנתפס אצל החשודים (צילום: משטרת ישראל)

המאמץ השני הוא סמוי מהעין. תכליתו לייצר פעילות משטרתית ממוקדת כל הזמן. לדברי המשטרה המאמץ השלישי והחשוב הוא קריאה לכמב שיותר שיתופי פעולה מצד האזרחים הנורמטיביים. 

בפעילות של בלשי תחנת עיירות יחד עם לוחמי יחידת יואב נעצרו בבאר שבע שני חשודים (אחים) בירי לעבר אישה מיום שלישי ביישוב לקיה. החשודים הועברו לחקירה בתחנת עיירות.

בעיר רהט פעלו הלילה בלשי התחנה ולוחמי זרוע דרום של החטיבה לבט"פ מג"ב יחד עם כלבן ומסוק משטרתי התקבל מידע בתחנת רהט בדבר אמצעי לחימה ובקבוקי תבערה בבית. הכוחות פשטו על הבית בשכונה 21 ואיתרו 10 בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש, מחסנית, שכפ"צים ומאות כדורי 5.56. נעצרו 2 חשודים לחקירה בתחנת רהט.

בנוסף התקיימו פעילויות אכיפת תנועה בתחנות המשטרה רהט ועיירות נרשמו 182 דוחות, 18 רכבים קיבלו איסור שימוש בגין ליקויים בטיחותיים, 16 כלי רכב נוספים הורדו מהכביש.