על רקע העלייה בשנאה כלפי להט''בים בבאר שבע: הבית הגאה עורך כינוס חירום

בעקבות תחושת האיום של להט''בים בבאר שבע, בבית הגאה זיהו צורך לערוך כינוס חירום, כדי לדון במצב החדש שנוצר בעיר: ''מצפים מראש העירייה לגנות''
send whatsapp messsage send FB messsage
רק לפני מספר חודשים דגל הגאווה הגדול במזה''ת התנוסס ברחובות באר שבע (צילום: דני בלר)

כינוס חירום של קהילת הלהט''ב בבאר שבע ייערך בשבוע הבא, בשל עליה במקרי נשאה כלפי להט''בים בבאר שבע. בהעודעה שהופצה הערב לחברי הקהילה נכתב כי ‘’בימים האחרונים מופצת בעיר שנאת חינם כלפי הקהילה, ומתוכנן להתקיים בשבוע הבא מצעד להט"בפובי של ארגון קיצוני, לתחושתנו זה קשור לבחירות המקומיות. הצוות המוביל של הבית הגאה מרגישות שבאיזשהו מקום נגררנו לסיטואציה של התעוררות שלא מרצון שלנו כפרטים וכקהילה. עקב המצב הפוליטי המתוח בעיר, וצורך שאנחנו מרגישות שזיהינו בקהילה להיפגש, להישמע ולדבר על המצב ועל המשמעויות שלו''.
 


הבית הגאה: ‘’דווקא בתקופה זו אנו מצפות מהעייריה ומראש העיר לגנות בכל תוקף גילויי אלימות ולהט"בופוביה כאלה''
  

כמו כן, בהודעה שוננו דרכי ההתקשרות עם מוסדות הקהילה עבור מי שחווים איומים או חשים מאוימים. בהודעה של הבית הגאה נכתב כי  ‘’בימים האחרונים אנו עדות לעליה במקרים להט"בפובים בבאר שבע. נראה כי הבחירות המקומיות ברשויות גורמת להתעוררות של גורמים קיצוניים ואלימים שמאיימים לפגוע במרקם החברתי המגוון בעיר.  הבית הגאה מגנה כל גילוי של אלימות, גזענות ושנאת חינם, במיוחד כאשר היא מופנית כלפי חברי הקהילה הגאה''. 

‘’דווקא בתקופה זו אנו מצפות מהעייריה ומראש העיר לגנות בכל תוקף גילויי אלימות ולהט"בופוביה כאלה.  הבית הגאה היה וישאר מקום בטוח, פתוח ומכיל עבור חברי הקהילה, משפחותיהם וכל תושבי העיר.  הבית הגאה והועד מזמינים את חברי הקהילה המעוניינים בכך לדבר איתנו, לשתף ולהיות ביחד!''.

בשיחה עם חדשות באר שבע והנגב, סיפרו תושבים בשכונות ותיקות, כי חשו שמשהו השתנה באווירה בבאר שבע, כלפי הקהילה: ‘’אחרי שבהפגנות נגד הרפורמה המשפטית הונפו דגלי גאווה, התחלנו לקבל הערות אבל בחרנו להתעלם. עכשיו האווירה ממש לא טובה, דבר שלא היה קודם. רואים את זה גם בתגובות בפייסבוק''. בשנה האחרונה ארעו לא מעט מקרי להט''בופוביה בבאר שבע, בהם של חיילים בשנת שירות בעיר, שהותקפו על ידי שכן רק משום שתלו דגלי גאווה בעיר. 

בשבוע הבא אמור להיערך מצעד כנגד קהילת הלהט''ב בבאר שבע, שזכה ללא מעט תגובות אוהדות ברשתות החברתיות.