"שתי תמונות עתיד לבאר שבע: משוסעת וחשוכה - או עיר בה מקום לכולנו'': כנס השקה ל''חוזה חדש''

המירוץ למועצת העיר באר שבע מתחמם: ''חוזה חדש – המחנה הליברלי של באר שבע'' בראשות עידו אטיאס ערכה כנס השקה
send whatsapp messsage send FB messsage
עידו אטיאס בכנס ההשקה (צילום: עמית לוריא)

הרשימות המתמודדות למועצת העיר באר שבע עורכות כנסי ההשקה - לקראת התאריך בו יידרשו, על פי חוק, להציג את רשימות המועמדים הסופיות.  רשימת חוזה חדש ערכה את כנס ההשקה בחמישי, בגיזה ברבשכונה ג', בוכחות כ-120 תומכים . אורחי הכבוד: חברת הכנסת נעמה לזימי, ופעיל הנגב אבי דבוש. את האירוע פתח ראש הרשימה, עידו אטיאס, מי שמוכר בעיר כמוביל מחאת הדמוקרטיה ב-8 החודשים האחרונים, ופעיל חברתי בתחומים נוספים בהם מוביל קבוצת שוכרי דירות ומאבק בגילויי הומופוביה ותלישת דגלי גאווה.
 


‘’לא ניתן לחזון הכהניסטי של בן גביר להגביר אחיזה כאן בעיר. הוא התחזק בבחירות הארציות בבאר שבע, שזה נתון מדאיג, אך אני בטוח שגם מי שהצביעו לו כבר מבינים מה הוא שווה ומחפשים מענה אמיתי, רחב ולא פופוליסטי, לאתגרי החיים בבאר שבע ובנגב באר שבע יכולה להיות מגדלור, עיר מובילה, עיר מטרופולין, עם המון היסטוריה והמון עתיד''
 עידו אטיאס:  "שתי תמונות עתיד לבאר שבע – מקוטבת, משוסעת וחשוכה, או עיר בה יש מקום לכולנו. ברור לי מאוד לאן הממשלה שלנו תרצה לקחת את העיר וברור לי מאוד שבחודשים הקרובים, חודשי הקמפיין, נראה שוב שימוש ציני וגזעני ברוח בן גביר - שנאת שכנים, שנאת מיעוטים והפחדה. יש מי שינסו לקצור מהפחד הון פוליטי ובזמן שהם ידברו על פירוד - נגד בדואים, נגד להט"ב, נגד נשים, נגד סטודנטים, אנחנו נביא קול של בעד, קול של המשותף, עיר של כולנו, בה לכולם יש מקום ללא הבדל דת גזע מין מגדר נטייה מינית צבע עור. כי כולנו בני אדם וכולנו כאן ביחד. 

יו''ר תנועת הפריפריות, אבי דבוש ועידו אטיאס (צילום: עמית לוריא)‘’לא ניתן לחזון הכהניסטי של בן גביר להגביר אחיזה כאן בעיר. הוא התחזק בבחירות הארציות בבאר שבע, שזה נתון מדאיג, אך אני בטוח שגם מי שהצביעו לו כבר מבינים מה הוא שווה ומחפשים מענה אמיתי, רחב ולא פופוליסטי, לאתגרי החיים בבאר שבע ובנגב באר שבע יכולה להיות מגדלור, עיר מובילה, עיר מטרופולין, עם המון היסטוריה והמון עתיד. היא יכולה להיות מגדלור לנגב, דוגמה לחיים משותפים מגוונים ולעירוניות קהילתית ותוססת. היא יכולה להיות מגדלור גם למדינה ולהוות בית ומענה עבור אלפי צעירים ומשפחות שנלחמות ביוקר המחיה ובפקקים במרכז."

חברת הכנסת נעמה לזימי, שהייתה בעברה חברת מועצה בעיר חיפה, וכיום משמשת בכנסת כיו"ר וועדת הצעירים: "עידו ואני הולכים יחד דרך אידאולוגית – ששואפת לשוויון לצדק לחיים משותפים לשלום, ואת הדרך הזו אנחנו חייבים לקדם ברשויות המקומיות. ובשנה הזו, עם הממשלה הזו, אנחנו רואים כמה השלטון המקומי הוא מקום שחשוב להשקיע בו, שיתן קונטרה ערכית למה שקורה בשלטון, אבל גם יטפל בחיים עצמם."

אבי דבוש, פעיל וותיק בנגב ובעוטף, ממקימי תנועת הפריפריות ומנכ"ל ארגון 'קול רבני לזכויות אדם'. בחודשים האחרונים מוביל יחד עם אטיאס את מחאת הדמוקרטיה בבאר שבע: "אני גדלתי בימין – אני יודע למה הציונות הדתית היום מובילה אותנו לאבדון. בגלל החזון המדוייק, בגלל שאין פחד להיכנס לביצה הזו, להכניס את הידיים עמוק לפוליטיקה אז אנחנו צריכים לא רק למחוא כפיים ולתרום – אלא להיות עם עידו ורשימתו בכל הכוח. המחאה חייבת להפוך לכוח הפוליטי הזה והמחאה חייבת להביא את עידו אטיאס למועצת באר שבע ודבר נוסף על המשימה הגדולה שלנו – אנחנו במחאה נגד החקיקה, ונגד יריב לוין ונגד המשיחיים''.