בסוף שבוע אחד: 18 שיירות חתונה מסוכנות בכבישי הנגב (תיעוד)

במבצע נגד שיירות החתונה המשתוללות בכבישי הנגב, בעיקר בסופי השבוע - נתפסו ביום שישי 18 שיירות. בין היתר, הוחרמו כלי נשק ונרשמו דוחות
send whatsapp messsage send FB messsage
שיירת חתונה (צילום: משטרת ישראל)

בסוף השבוע פעלו כוחות המשטרה של המחוז הדרומי יחד עם לוחמי מג"ב בצירי התנועה בדרום במסגרת התכנית המחוזית "נסיעה קלה"- במאבק הנחוש בתופעות בריונות בכביש, ובמסגרתה בוצעו פעולות אכיפת תנועה כלפי 18 שיירות כלי רכב שנסעו בכבישים במסגרת חתונות בחברה הערבית. 2 אקדחים ורכב מסוג "מאבריק" נתפסו בסמוך לחתונה בעיר רהט.

כוחות המשטרה של המחוז הדרומי בסיוע לוחמי מג"ב, פעלו גם בסוף השבוע האחרון נגד תופעות של בריונות בכביש וזאת במסגרת התוכנית המחוזית "נסיעה קלה" שמוביל מפקד המחוז, ניצב אמיר כהן, שתכליתה מתן ביטחון אישי בצירי התנועה לאזרחים באמצעות פעילות מוגברת בצירים ומאמץ נחוש ובלתי מתפשר בתופעות הבריונות בכבישים.
 


במסגרת פעילות ממוקדת לאיתור מקורות ירי שמקורן מחתונות בעיר רהט, זיהו כוחות משטרה של בילוש תחנת רהט ולוחמים מהחטיבה הטקטית של מג"ב כלי רכב מסוג "מאבריק" שנמלט ממתחם של חתונה בעיר

 


וידאו: שיירת החתונה (צילום: משטרת ישראל)
 

במסגרת הפעילות נפרסו כוחות משטרה גדולים בצירי התנועה בכבישי הדרום וזאת לאחר מיפוי מוקדם וממוקד של נתיבי הנסיעה המתוכננים של שיירות כלי רכב הנערכות במסגרת חתונות ביישובים ובפזורה הבדואית.

במהלך הפעילות אותרו 18 שיירות של כלי רכב אשר לוו על ידי כוחות המשטרה ובוצעו פעולות אכיפת תנועה שכללו בדיקה של 87 רכבים, מתן 16 דו"חות תנועה והורדה של 2 כלי רכב מהכביש. במסגרת פעילות ממוקדת לאיתור מקורות ירי שמקורן מחתונות בעיר רהט, זיהו כוחות משטרה של בילוש תחנת רהט ולוחמים מהחטיבה הטקטית של מג"ב כלי רכב מסוג "מאבריק" שנמלט ממתחם של חתונה בעיר. כלי הרכב נתפס על ידי הכוחות בשטח בתום מרדף רכוב, כשבסיימו אותרו לאחר סריקות 2 אקדחים בסמוך לרכב.

‘’המחוז הדרומי ימשיך לפעול בנחישות ובכל הכוחות והאמצעים העומדים לרשותו כדי לטפל בתופעות בריונות בכביש ועבירות מסכנות חיים, זאת במקביל למאבק עיקש כנגד מחוללי הפשיעה הפועלים בניגוד לחוק ומאיימים על שלום הציבור ובטחונו'', נמסר.