מינוי באוניברסיטת בן גוריון: יועצת הוגנות מגדרית חדשה

פרופ' יעל השילוני-דולב, חברת סגל המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, נבחרה לתפקיד יועצת נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב להוגנות מגדרית. היא מחליפה את פרופ' הללי פינסון שכיהנה בתפקיד למעלה משנתיים
send whatsapp messsage send FB messsage
פרופ' יעל השילוני-דולב (צילום: דני מכליס / אוניברסיטת בן גוריון)

מינוי חדש באוניברסיטת בן גוריון:  פרופ' יעל השילוני-דולב תשמש יועצת להוגנות מגדרית. פרופ' יעל השילוני-דולב לקחה חלק בעבר בוועדת ההיגוי והשיפוט לקידום הוגנות מגדרית במועצה להשכלה גבוהה.  השילוני-דולב בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בלימודי קולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת אמסטרדם. 

מחקריה עוסקים בממשק שבין סוציולוגיה, רפואה, מגדר,  ביו-אתיקה, משפחה, גנטיקה וטכנולוגיות רפואיות. בנוסף, מנחה קבוצת תלמידות ותלמידי מחקר בסוגיות של ראשית וסוף החיים, פונדקאות, הפלות, אמצעי מניעה, ועוד. במהלך השנים כיהנה כנשיאה משותפת של האגודה להיסטוריה, פילוסופיה וסוציולוגיה של המדע וכחברת המועצה הלאומית לביו-אתיקה.

פרופ' יעל השילוני-דולב: "הטכנולוגיות המגוונות מאפשרות לי לשאול שאלות סוציולוגיות על הקשר שבין מדע וחברה, על מגדר, על משפחה ועל היחס למוגבלות וחולי. בעבודתי הבנתי שמה שנראה כהתקדמות וכפתח לבחירה או העצמה הוא לא אחת גם אובדן של חירות, ושחשוב מאד שמדעי הרוח והחברה יתרמו להבנת העולם הטכנולוגי-מדעי, שיש בו יתרונות גדולים אבל גם סכנות לא מבוטלות".