שני תושבי הפזורה גנבו דלק חירום ממתקן צבאי רגיש על גבול עזה

עלי ועטאף אבו סביליה פרצו למתקן צבאי על גבול עזה וגנבו דלק המשמש להפעלת גנרטור גיבוי של מערכות ההתרעה. שווי הגניבה כ-42,000 שקלים
send whatsapp messsage send FB messsage
גניבת סולר (צילום המחשה: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לאחרונה לבית המשפט השלום בבאר שבע, כתב אישום נגד עלי אבו סביליה (37) מתלול ועטאף אבו סביליה (35) משבט אעצם לאחר שפרצו למתקן צבאי וגנבו אלפי ליטרים של סולר, שאמור לשמש את מערכות הגיבוי.
 


“המשיבים ביצעו מעשים עם פוטנציאל לנזק רב ולפגיעה בבטחון המדינה, והכול על רקע בצע כסף''
 מכתב האישום שהגישה עו"ד אלכס דרנבוים עולה כי לפני כחודש הגיעו הנאשמים למתקן "מפלסים" המוגדר כשטח צבאי ומשמש כחלק ממעטפת ההגנה באזור גדר המערכת בעזה. לאחר שחתכו את גדר המתקן עם קאטר נכנסו הנאשמים למתקן ושאבו למיכלים שהביאו עמם, כ 2,000 ליטר סולר המיועד לגנרטור, לשעת חירום, שמטרתו גיבוי של מערכת החשמל למערכות איסוף המידע של צה"ל באזור. בסיום הגניבה, עזבו הנאשמים את המקום ברכב.

לפני כשבועיים חזרו הנאשמים למתקן בפעם שלישית (בחזרתם השנייה לא שאבו סולר) ובמשך כ-20 דקות שאבו סולר למיכלים שהביאו עמם. סמוך לאחר הגעתם, התגלו מעשיהם על ידי צה"ל, אך הנאשמים הספיקו לסיים לשאוב את הסולר ועזבו את המקום ברכבם. שני קציני צה"ל, שקיבלו דיווח על מעשיהם נסעו לכיוונם של הנאשמים, כשהם מפעילים אורות, מערכת כריזה, וכן צ'קלקה צבאית. בשל מהירות נסיעתם ברכב, הצליחו הנאשמים לברוח מהרכב הצבאי. לבסוף כשעתיים לאחר האירוע אותרו הנאשמים על ידי משטרת ישראל, לאחר ששפכו את הסולר שגנבו ונפטרו מחלק מהמיכלים. שווי הסולר שנגנב על ידי הנאשמים הוערך בכ-42,000 שקלים.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה במקביל ציינה עו"ד דרנבוים כי: “המשיבים ביצעו מעשים עם פוטנציאל לנזק רב ולפגיעה בביטחון המדינה, והכול על רקע בצע כסף, ושימוש בסולר  או מכירתו. אם ישוחררו יש חשש ממשי שמא ישובו על מעשיהם אלו.” לנאשמים יוחסו עבירות של כניסה למקום צבאי; פגיעה ברכוש; גניבה בנסיבות מיוחדות ולעאטף גם יוחסה עבירה של החזקת סכין, לאחר שבעת מעצרו נתפסה סכין בכליו.

במקביל להגשת כתב האישום ובקשת המעצר הגישה הפרקליטות בקשה לחלט כסף מזומן שנתפס על הנאשמים וכן הרכב ששימש את עלי אבו סבילה. מצ"ב כתב האישום (המכיל גם את בקשת החילוט) ובקשת מעצר עד תום ההליכים. התיק נחקר על ידי תחנת שדרות במשטרת ישראל.