סגן ראש עיריית באר שבע: ''אם ביג יושבת - אלחם בהם מלחמת חורמה''

שמעון בוקר מוצף מהבוקר בשיחות מעובדים מודאגים המועסקים במתחם ביג. ''לוקחים לאנשים יום עבודה, העובדים עבור הנהלת בגי שקופים. אם המתחם יושבת, אני אצא נגדם במלחמת חורמה''
send whatsapp messsage send FB messsage
סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר (צילום: דודו גרינשפן)

סערת ההשבתה בביג, בעקבות הכוונה לקדם את החקיקה המשפטית בכנסת: אחרי שהנהלת הרשת הודיעה כי מתחם ביג יושבתו, קמה סערה ברשתות החברתיות בבאר שבע. עם היוודע ההחלטה, עובדים רבים, החרדים לפנסתם, פנו לסגו ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, מסיעת הליכוד והביעו את החשש כי יום ההשבתה ייגרע משכרם וכי חרם הצרכנים בעיר יגרום לפיטורים נרחבים, אחרי שעסקים שייוותרו ללא לקוחות, ייסגרו. 

''משעות הבוקר אני מקבל שיחות טלפון מעובדי המתחם, בהם עובדים בשכר נמוך. מכניסים את העובדים למאבק פוליטי מבלי לשאול אותם. השבתה של יום עבור אותם עובדים, זה אובדן שכר שמשמש אותם לשלם חשמל, ארנונה, הוצאות. בשביל אותו עובד, השכר של כל יום קובע. מאלצים את את העובדים להיכנס למאבק פוליטי. מאלצים בעלי עסקים לסגור מבלי לשאול אותם. הכל, בשם הפוליטיקה''.

הודעת ביג (סריקה)​​​​​​​

''אני מודיע: אם המתחם בבאר שבע יושבת, אני אצא נגדו למלחמת חורמה, כל יום'', אמר בוקר.

בצהריים נודע כי חנויות מסויימות לא יצייתו להשבתה, בהן סניף רמי לוי בביג. העובדים במתחם חוששים   לדבר לציטוט ישיר. ''אי אפשר להכניס אותנו למאבק פוליטי, שחלקנו אינו מסכים לו, לאלץ אותנו לסגור את החנות שמפרנסת עובדים, אבל לנו כעובדים אין כוח ואנחנו חוששים שיתנכלו לנו'', אומר עובד בחנות הלבשה. 

הממשלה אמורה לדון השבוע מול גורמי האכיפה, על דרכים להגביל את המחאה - כאשר חלק מהחברים דורשים להעמיד לדין את יוזמי ומובילי המחאה.

ביום שלישי, אם החקיקה בנושא עילת הסבירות תועבר, צפוי יום שיבוש לאומי, כאשר מצד שני, ישנה קריאה לנהוג ביד קשה כנגד המפגינים ולבצע מעצרים.


​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW