35 שנות מאסר לדוד בוקובזה, שחטף את בנותיו והרג את חברו

בוקובזה, תושב באר שבע, הורשע בעבירות של המתה, ניסיון רצח, תקיפה, הצתה וכן בעבירות נשק, זאת לאחר שרצח את חברו וניסה לרצוח את גרושתו ולהצית את דירתה
send whatsapp messsage send FB messsage
מכוניתו השרופה של בוקובזה (צילום: משטרת ישראל), דוד בוקובזה (סרטון שהופץ ברשתות חברתיות, צילום עצמי)

גזר דין חמור: בית המשפט המחוזי בבאר שבע (הרכב השופטים יעל רז לוי, אהרון משניות וגילת שלו) גזר 35 שנות מאסר, ו- 408,000 שקלים פיצויים לקורבנות ומשפחותיהם על דוד בוקובזה, תושב באר שבע. כזכור בוקובזה הורשע בעבירות של המתה, ניסיון רצח, תקיפה, הצתה וכן בעבירות נשק, זאת לאחר שרצח את חברו וניסה לרצוח את גרושתו ולהצית את דירתה.

במסגרת הדיון ציין ביהמ"ש כי הנאשם החל ביום בהיר אחד במסע נקמה. הוא לא עצר לרגע ופעל בקור רוח כאשר הוא ממשיך מזירה לזירה. לאור האמור קיבל בית המשפט גם עמדת הפרקליטות כי אין לראות בעבירות כעבירה אחת מתמשכת אלא מספר אירועים מובחנים. כמו כן ביחס למצבו הנפשי ציין בית המשפט כי הוא הובא בשיקולי העבירה אך אין מקום להביא אותו גם במערך השיקולים לעונש.

על בוקובזה נגזרו 35 שנות מאסר, 18 חודשי מאסר על תנאי, 258 אלף ₪ פיצויים למשפחת המנוח ו 150 אלף לגרושתו ובנותיו.

בתום הדיון ציינה עו"ד רחלי אטיאס, מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), שניהלה את התיק כי: " בית ההמשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וגזר על הנאשם עונש משמעותי . מדובר בנאשם שלאחר תכנון קפדני המית את חברו באופן אכזרי ואלים, ניסה לרצוח את גרושתו, דבר שנמנע רק בזכות תושייתה הרבה ולאחר אף ניסה להצית את דירתה. לאורך כל המשפט ניסה הנאשם לטעון כי קורבן העבירה והמתלוננים הם אחראים, למרות האמור בית המשפט קיבל את עמדתנו ומצא את הנאשם אחראי למעשיו.

בימים אלו בהם האלימות בחברה הישראלית גואה, אנו מקווים שעונש זה יסייע ולו במעט בהשבת תחושת המוגנות והביטחון למתלוננים ובני משפחותיהם ובנוסף, יהווה עוד כלי הרתעתי במאבק העיקש למיגור התופעה."

​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW