אלפים הפגינו בבאר שבע, מחאות בכל הארץ, לקראת שבוע דרמטי (תיעוד)

כ-4,000 איש מפגינים בבאר שבע הערב, מוצאי שבת, כנגד השינויים במערכת המשפט. הממשלה תתכנס השבוע, במקביל להצבעה על ביטול עילת הסבירות, כדי להחליט על צעדים להגבלת המחאה, לרבות הקמת נקודות מעצר בשטחי המחאה
send whatsapp messsage send FB messsage
אלפים הפגינו בבאר שבע, מחאות בכל הארץ, לקראת שבוע דרמטי (תיעוד) הצעדה על שדרות רגר בבאר שבע (צילום סלולרי)

לקראת שבוע של מחאות: כ-4,000 איש מפגינים הערב בבאר שבע ומאות בנקודות שונות בנגב. אל ההפגנה כגנד השינויים במערכת המשפט הגיע שר הביטחון והמרטכ''ל לשעבר, משה יעלון. ההפגנה בבאר שבע נערכת תחת אבטחה כבדה, אחרי האירוע אתמול בעומר ואירוע דריסה השבוע בתל אביב.


הרמטכ''ל ושר הביטחון לשעבר, משה יעלון, בהפגנה בבאר שבע: ''ההתגייסות שלנו למחאה היום מזכירה את ההתגייסות במלחמת יום הכיפורים. אז ההתגייסות הייתה מול איום חיצוני וממשלה שטעתה. והיום מול איום פנימי של ממשלה שפועלת בזדון והורסת מה שנבנה בדם יזע ודמעות. הנאשם נתניהו, אנחנו מכירים.

ממשלתך נבחרה באופן חוקי אך הפכת אותה ללא לגיטימית. בששת חודשיה הפכת את המדינה הלמצורעת, בעיני רבים פגעת בביטחון בכלכלה ובחוסן הלאומי על ידי הסתה''.

משה יעלון, הרמטכ''ל ושר הביטחון לשעבר, בראש הצעדה בבאר שבע (צילום סלולרי)

הממשלה אמורה להתכנס השבוע לדיון מול מערכת אכיפת החוק, כשהמטרה היא להקשיח מאוד את האכיפה כנגד המפגינים, כאשר ברקע הכוונה להביא להצבעה את עילת הסבירות בשלוש קריאות. במקרה כזה, ארגוני המחאה מתכננים שורת שיבושים בכל הארץ החל מיום שלישי. במקביל, גורמים בממשלה מבקשים מראשי מערכות האכיפה לנקוט יד קשה כנגד המפגינים. בין הצעדים הנשקלים: הקמת נקודות מעצר בשטח והטלת הגבלות על המחאה והיקפה.

משה (בוגי) יעלון אמר הערב בהפגנה: ''ההתגייסות שלנו למחאה היום מזכירה את ההתגייסות במלחמת יום הכיפורים. אז ההתגייסות הייתה מול איום חיצוני וממשלה שטעתה. והיום מול איום פנימי של ממשלה שפועלת בזדון והורסת מה שנבנה בדם יזע ודמעות. הנאשם נתניהו, אנחנו מכירים.

''ממשלתך נבחרה באופן חוקי אך הפכת אותה ללא לגיטימית. בששת חודשיה הפכת את המדינה הלמצורעת, בעיני רבים פגעת בביטחון בכלכלה ובחוסן הלאומי על ידי הסתה. המחאה האדירה ההיסטורית הבהירה לך ולחבריך שמולכם מתייצב קיר ברזל דמוקרטי של אזרחים נאמנים, עובדים ומשלמי מיסים שנושאים את המדינה על כתפיהם. היועמ''שית, נשיאת בית המשפט העליון.

''בלמנו את ניסיונך לבצע הפיכה משטרית בבליץ חקיקה. מנענו את דרישתך לפטר את שר הביטחון בדירשתו לבטל את ההפיכה. הבאנו להשהיית חקיקת ההשתמטות. חוק דרעי, חוק המתנות ועוד. מנענו בחירת עבריין מורשע שהיה המועמד שלך ללשכת עורכי הדין. התחלת בחקיקה חד צדדית. עברת לשיטת הסלמי הפולנית''. ​​​​​​​

השבוע העלו ארגוני המחאה בבאר שבע עצומה, כנגד ההוראה לא לאפשר להם לצעוד לאורך שדרות רגר. הצעדה התקיימה הערב ובמשטרה לא דיברו כלל על מגמה לא לאפשר מחאה, אבל כן לפעול במקרה של חסימת צירים. לעת עתה, הרוח במשטרה היא להכיל את האירועים כל עוד לא גולשים לאלימות, אבל למנוע בנחישות חסימת צירים. 

הפגנות כנגד השינויים במערכת המשפט נערכות כאמור בנגב, עם אירוע מרכזי בבאר שבע ואירועים גדולים בתל אביב, ירושלים ובחיפה. בממשלה לא אדישים לתמונות מההפגנות ועל פי המסתמן, תהיה שינוי בגישה כלפיהן, ככל שהממשלה תתקדם בחקיקה המשפטית. ארגנוי המחאה,מצידם, כבר הודיעו שכל התקדמות בחקיקה המשפטית תקבל תגובה בצורה של החרפת המחאה. 

בין היתר, נשקלת חסימת שדה התעופה בן גוריון, במקביל לחסימת צירים בכל הארץ.


​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW