פרקליט המדינה לשעבר: ''אמירת השופטים במשפט נתניהו - ממש פיגוע''

לדור אמר בשבתרבות באר שבע כי דברי השופטים במשפט נתניהו, כי ''יהיה קשה להוכיח עבירת שוחד בתיק 4000'', הם ''ממש פיגוע''. בכהונתו של לדור הועמדו לדין פוליטיקאים רבים
send whatsapp messsage send FB messsage
פרקליט המדינה לשעבר, משה לדור (צילום: דיאגו מיטלברג עבור עיריית באר שבע)

פרקליט המדינה לשעבר משה לדור התייחס הבוקר, שבת, בתוכנית סיום העונה של "שבתרבות" בבאר שבע לדברי השופטים במשפט ראש הממשלה נתניהו, אשר אמרו לפני כשבוע כי ''יהיה קשה להוכיח עבירת שוחד בתיק 4000''.

לדברי לדור, "מדובר בתקלה חמורה וחסרת תקדים. אפשר להציג ולהציף קושי כזה במסגרת הדיון אחרי שהעדים נשמעו. השופטים לכל היותר שמעו באופן אקראי שורה של עדים ויכלו להתרשם באופן זמני, כשהתמונה המלאה לא בפניהם. מה הם חשבו לעצמם? זה היה ממש פיגוע, ככה לא מנהלים תיק". 

וידאו: דברי לדור בשבתרבות באר שבע (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​

תיק 4000 הינו חקירה פלילית שניהלה יחידת להב 433 של משטרת ישראל, בשיתוף הרשות לניירות ערך החל מיוני 2017. הפרשה, הכוללת כמה תת-פרשות, החלה בחקירת התנהלות של בכירים בחברות "בזק", "yes", "וואלה! NEWS" ו"חלל תקשורת" ושל עובדי מדינה שפעלו מתוקף תפקידם מול חברת "בזק". בהמשך התרחבה החקירה לחשדות בדבר קשרים פסולים בין שאול אלוביץ' שהיה בעל השליטה בקבוצת בזק לבין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.

בתקופת לדור הועמד לדין ראש הממשלה אולמרט

משה לדור מונה לתפקיד פרקליט המדינה בנובמבר 2007, בתקופתם של אהוד אולמרט כראש ממשלת ישראל ודניאל פרידמן כשר המשפטים, לאחר שנבחר על ידי ועדת איתור בראשות היועץ המשפטי לממשלה.

בתקופת כהונתו כפרקליט המדינה, מ-17 בדצמבר 2007 ועד 16 בדצמבר 2013, הועמדו לדין מספר גדול של פוליטיקאים, לרבות שר האוצר אברהם הירשזון וראש הממשלה אהוד אולמרט. כן הוביל את התביעה כנגד עורך הדין יעקב וינרוט, אשר זוכה בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW