מנציחים את מורשתה של אסתר עמר ז''ל

נחנך ''בית אסתר'' מרכז יום טיפולי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ע''ש אסתר עמר ז''ל
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

השבוע נחנך "בית אסתר", מרכז יום טיפולי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ע"ש אסתר עמר ז"ל ששימשה כמנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיר באר שבע למשך 21 שנים.

המרכז החדש משתרע על 830 מ"ר ומעניק מגוון תוכניות טיפול והעשרה ע"י אנשי מקצוע לעשרות חניכים. במרכז נבנו סדר יום ותוכניות קבוצתיות ופרטניות המותאמים לחניכי המרכז, על ידי הצוות המקצועי של אגודת עמי, בליווי האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית. במרכז ניתן דגש על מיומנויות יומיומיות בסיסיות תוך חתירה להגיע עם החניכים לעצמאות בתפקודים אלה.


מרכז יום 'בית אסתר' הוקם כפרויקט משותף לעיריית באר שבע בהובלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, המוסד לביטוח לאומי וקרן שלם. כאמור אסתר ז"ל שימשה כמנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיר באר שבע למשך 21 שנים וכעו"ס למעלה מארבעה עשורים. בתקופת כהונתה פיתחה מערך מפואר וחסר תקדים של שירותים קהילתיים לקשישים, לילדים, לנוער ולאנשים עם צרכים מיוחדים. רבים מהם משרתים את כלל המטרופולין.​​​​​​​טקס חנוכת המרכז נערך במעמד אישי ציבור רבים, בכירים בעיריית באר שבע, נציגי הקרן לפיתוח שירותים לנכים, קרן שלם, משרד הרווחה והביטחון החברתי, אגודת עמי וכמובן בני משפחת עמר.

מרכז יום 'בית אסתר' הוקם כפרויקט משותף לעיריית באר שבע בהובלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, המוסד לביטוח לאומי וקרן שלם. כאמור אסתר ז"ל שימשה כמנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיר באר שבע למשך 21 שנים וכעו"ס למעלה מארבעה עשורים. בתקופת כהונתה פיתחה מערך מפואר וחסר תקדים של שירותים קהילתיים לקשישים, לילדים, לנוער ולאנשים עם צרכים מיוחדים. רבים מהם משרתים את כלל המטרופולין.

ווידאו: אסתר ויוסי עמר - סרט לזכרם (יוטיוב)


השירותים שפותחו על ידה הפכו למודל וחיקוי בארץ ובעולם.  שיעור קומתה כמנהיגה מקצועית בא לביטוי בעתות שגרה וחירום. אסתר ראתה חשיבות רבה בקידום מעמד העבודה הסוציאלית, עודדה ותמכה בפעילות איגוד העובדים הסוציאליים. אסתר הפכה את האגף למרכז הכשרה לסטודנטים לעבודה סוציאלית. פיתחה מוקד למידה משולב לאקדמיה ולשדה.

​​​​​​​פעילותה המקצועית של אסתר באה לידי ביטוי בעשייה ובמיוחד באישיותה, אסתר שילבה נועם עם נחישות, מהירות החלטה עם כובד ראש ושיקול דעת, הניעה את העובדים לפעול והיוותה בעצמה דוגמא אישית. התנהלותה אופיינה בצניעות מרשימה וענווה. מנהיגותה המקצועית גובתה בפרסים ואותות הצטיינות רבים.

חנוכת בית אסתר (צילום: עיריית באר שבע)

מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית באר שבע, אתי כהן: " זכות גדולה נפלה בחלקנו להיות שותפים בהקמת מרכז יום חשוב זה, התורם להרחבת ההזדמנויות עבור אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. אין ספק כי עלינו לשאוף ליצור חברה שוויונית וערכית יותר, הרואה את הערך הייחודי של כל אדם ואדם באשר הוא. מתוך תפיסה זו אנו מבקשים לתת ביטוי לערכים אלו באופן מעשי, ולכן מקדמים ללא לאות הקמת מענים ושירותים ייחודיים לטובת האוכלוסייה. אני שמחה בכל פעם מחדש לגלות לצידנו שותפים לראייה המקצועית והאנושית, שותפים שמושיטים יד וצועדים איתנו לעבר הגשמת היעדים בדרך ".

כהן הוסיפה וציינה: " אסתר היקרה דמותך נמצאת איתנו ומלווה אותנו בעשייתנו היומיומית. כפי שהבטחנו שמרנו על אגף חזק ומצטיין את השארת אבני יסוד טובים ואנחנו רק המשכנו לפתח ולמנף . זיכרונך ודמותך חקוקים בלב של כל אחד ואחת מאיתנו ".​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C