תהיו שם: הקונצרט המרגש לזכר החייל שנפל בצוק איתן

מדי שנה נערך באודיטוריום תיכון מיתרים הישן קונצרט פסנתר לזכרו של סמ''ר נעם רוזנטל הי''ד - שאהב וניגן על פסנתר. המסורת השנתית הפכה לאירוע תרבות נוגע ללב
send whatsapp messsage send FB messsage
סמ''ר נעם רוזנטל הי''ד (צילום: אלבום משפחתי)

ביום חמישי, ה-1 ביוני, יתקיים  באודיטוריום תיכון מיתרים הישן קונצרט פסנתר לזכרו של סמ"ר נעם רוזנטל הי''ד, אשר נפל בקרב בצוק איתן, שאהב וניגן על פסנתר. ההורים וחברים התארגנו להנציח את זיכרו בדרך מיוחדת זו כדי לקדם את לימוד המוזיקה של צעירים במיתר. כל ההכנסות הן קודש לזיכרו ובאמצעותן אנחנו מעניקים מלגות לימודים לצעירים הלומדים מוזיקה במיתר.

וידאו: הקונצרט בשנה שעברה
 
סיפור חייו
נעם היה בן אסנת ומרטין, הוא  נולד ב-1 בנובמבר 1993, במיתר. הוא אחיו תאום של גל, ושניהם אחים צעירים של הדר. הוא התגייס במרץ 2022 ושירת כלוחם בחטיבת שריון 188.

בחודש יוני 2014 התגבר ירי רקטות מרצועת עזה לישראל, ובעקבות כך יצאה ישראל למבצע "צוק איתן" נגד החמאס באזור עזה. המבצע החל ב-8.7.2014 בהפצצות מהאוויר, וכעבור תשעה ימים החלה כניסה קרקעית של יחידות צבא לרצועת עזה לטפל במוקדי הירי ובמנהרות הטרור, משימות שבוצעו עד תום המבצע בסוף חודש אוגוסט.


''למדנו להכיר את נעם מזוויות ראייה שונות וגילינו שכולם הכירו את אותו נעם שלנו- אדם טוב ומצחיק, חבר של כולם שדואג לעזור לחזק ולשמח בעת הצורך ושלכולם זכור בזכות החיוך הגדול והצחוק המתגלגל''
סמל ראשון נעם נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום ה' באב תשע"ד (31.7.2014). איתו נפלו סרן לירן אדיר, סרן עמרי טל, רב-סמל דניאל מרש וסמל ראשון שי יעקב קושניר זכרונם לברכה. נעם היה בן עשרים בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין במיתר.

במהלך שירותו בשריון יצא לקורס חובשים קרביים.  הוא התחבר מיד לתחום ואהב מאוד את תפקידו כחובש. במהלך מבצע צוק איתן הוא שירת בתאג"ד של גדוד 53, בחטיבה 188 בשריון. ב-31 ביולי, 2014, בעת מילוי תפקידם על גבול עזה, נפל פצמ"ר בין שני נגמ"שים. נעם, יחד עם עוד אבעה מחבריו נהרגו וכעשרים חיילים אחרים נפצעו. 

סמ''ר נעם רוזנטל הי''ד (צילום: אלבום משפחתי)

בת דודתו יעל יפה ספרה: ''נעם הוא בן דוד שלי. הוא גם שכן שלי. שתי המשפחות גדלו ביחד כמשפחה אחת והוא היה כאחי הקטן.
באותה תקופה אני הייתי בשליחות של שנתיים בניו יורק. קצת לפני פרוץ המבצע הגעתי לארץ לחופשת קיץ.  אמא שלי אירגנה ארוחת שישי עם כל המשפחה לכבוד החזרה שלי לארץ וביקשה מנעם שיבוא., הוא אמר שזו תהיה בעיה כי הוא אמור לסגור שבת אך הוא ינסה. נעם הצליח להחליף שבת ולהגיע כדי לראות אותי, בדיעבד זו הייתה הפעם האחרונה שראינו אותו.  באותו לילה נורא, פתחתי את הדלת לידיעה ששינתה את חיי כולנו''. 

סמ''ר נעם רוזנטל בעת שירותו (צילום: אלבום משפחתי)

''במהלך השבעה, הגיעו אינספור אנשים לחבק ולחזק. למדנו להכיר את נעם מזוויות ראייה שונות וגילינו שכולם הכירו את אותו נעם שלנו- אדם טוב ומצחיק, חבר של כולם שדואג לעזור לחזק ולשמח בעת הצורך ושלכולם זכור בזכות החיוך הגדול והצחוק המתגלגל.
כשבועיים לאחר מכן, חזרתי לניו יורק עם מטען גדול וקושי רב, דרך זה גיליתי את החשיבות של משפחה וחברים תומכים גם מרחוק, ואת העוצמה של הקהילה היהודית ושל עם ישראל, חזרתי כי נעם היה גאה בי ובעשייה שלי מאוד וידעתי שאני חייבת להמשיך למענו''. 

''לאורך השנה נעם ליווה אותי בכל הפעילויות שארגנתי בקהילה ולא הייתי מצליחה לעשות זאת לולא העזרה של כולם. לאחר חזרתי ארצה אני משתדלת להמשיך ולהעביר את המורשת שנעם השאיר לנו, של שמחה ואופטימיות תמידית, של אהבת המדינה והפטריוטיות, של אהבת הזולת וחברות''.

''בכל יום אני לומדת עוד ועוד על מי הוא היה ומה השאיר מאחוריו ואני מגלה בכמה אנשים הצליח לגעת בחייו הקצרים''.

​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C