''בן גביר, אתה יודע מה זו אחוות לוחמים?''

המחאה נגד המהפכה המשפטית בבאר שבע, השבוע ה-14- בצל הכוונה של השר בן גביר לנאות ביוםעצרת יום הזיכרון בבאר שבע. צפו בדברי אחותו של חלל צה''ל רוני מזרחי
send whatsapp messsage send FB messsage
לירון חכמון נושאת דברים בבאר שבע (צילום: נעמה ג'אן)

רגע נוגע ללב באירוע המחאה כנגד המהפכה המשפטית הערב בבאר שבע: לירון חכמון, אחותו של רוני מזרחי שנפל במלחמת לבנון הראשונה, נשאה דברים כנגד הגעתו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, לחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר שבע. בערים אחרות החליטו נציגי הממשלה לוותר על נאומיהם, על מנת שלא לגרום לסערת רגשות ועימותים, על רקע הפילוג שגרמה הרפורמה. השר בן גביר אמר היום, מוצאי שבת, שאין לו כל כוונה לוותר על ההשתתפותו באירוע בבאר שבע. מארגני המחאה, מצידם, מתכוננים לשיר את שיר הרעות, במידה והשר ינאם.


האחות השכולה לבן גביר: ''איך תעמוד ותנאם ותדבר על החיילים? מעולם לא עשית אפילו טירונות. לא סחבת ציוד, לא עלית לשמירה. לא עשית אימון מתקדם, לא הרמת אלונקה. לא יצאת למסע לא הוקפצת. לא עמדת במסדר, לא לבשת המדים''.
''ימים לא פשוטים כמו רבים אחרים, גם לי קשה עם ההגעה של איתמר בן גביר, נציג הממשלה לחלקה הצבאית בעיר זו אולי ההזדמנות האחרונה לפנות אליו ולבקש שלא יגיע'', אמרה חכמון בעצרת. ''מבחינתי הדיון הוא לא פוליטי, הוא ערכי מוסרי. איך תעמוד ותנאם ותדבר על החיילים? מעולם לא עשית אפילו טירונות. לא סחבת ציוד, לא עלית לשמירה. לא עשית אימון מתקדם, לא הרמת אלונקה. לא יצאת למסע לא הוקפצת. לא עמדת במסדר, לא לבשת המדים''.

וידאו: לירון חכמון נושאת דברים (צילום סלולרי)
​​​​​​​


''החובש שלחם לצד אחי בלבנון מספר איך הוא יסתער איתו יחד ליד נמל התעופה של ביירות. איך הוא הלך ראשון בחוד של הכוח יחד עם המ''פ איך הוא עזר לו ימים אחדים לפני מותו לסחוב פצוע מתוך טנק ולטפל בו תחת אש לצידו איתמר: קוראים לזה אחוות לוחמים. יש לך מושג מה זה? ומה יגידו כל אותם האנשים שחיים את טראומת הלחימה, שסוחבים פציעות בגוף ובנפש כשזוכרים בכל לילה ויום איך נראה מרגיש, נשמע ומריח שדה הקרב ואתה, שמעולם לא נשלחת על ידי גנרלים למלחמה. לא שכבת במארב''.