50 משפחות שכולות מבאר שבע: ''נשיר בזמן נאום בן גביר בבית העלמין''

''לא ייתכן ששר שלא גויס לצה''ל בשל חברותו בארגון כ''ך, ייצג את הממשלה בטקס יום הזיכרון'' טוענות עשרות משפחות שכולות מבאר שבע. בזמן שהשר יישר דברים, המשפחות ייפתחו בשירת שיר הרעות
send whatsapp messsage send FB messsage
החלקה הצבאית בבאר שבע (צילום: אתר יזכור)

50 משפחות שכולות מבאר שבע יוצאות נגד השתתפותו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, בטקס יום הזיכרון לחללי צה''ל בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר שבע. ''בזמן נאומו של בן גביר בבית העלמין הצבאי ביום הזיכרון – נפתח בשירה המונית של שיר הרעות ולאחר מכן נשיר את ההמנון'', אומרות המשפחות.


בארגון יד לבנים הביאו חשש פומבי מהעלול להתרחש בבתי העלמין ביום הזיכרון השנה, בצל הרפורמה המשפטית וכי האזכרות יהפכו לזירת ניגוח בין המחנות, דווקא ביום הקדוש, הכואב והרגיש לכל כך הרבה משפחות
בערים אחרות, הוחלט שלא לשתף פוליטיקאים בטקסים. השר בן גביר שובץ בבאר שבע, הנחשבת בייס פוליטי של עוצמה יהודית. כבר לפני שבועיים יצאו משפחות נגד הכוונה לשתף את השר בן גביר, שלא גויס לצה''ל בשל חברותו בתנועת ''כך'' של הרב מאיר כהנא.

בארגון יד לבנים הביאו חשש פומבי מהעלול להתרחש בבתי העלמין ביום הזיכרון השנה, בצל הרפורמה המשפטית וכי האזכרות יהפכו לזירת ניגוח בין המחנות, דווקא ביום הקדוש, הכואב והרגיש לכל כך הרבה משפחות. טענה נוספת, היא בעובדה שלבאר שבע שובץ פוליטיקאי מהימין הקיצוני. עוצמה יהודית היא המפלגה השניה בגודלה אחרי הליכוד, בבחירות האחרונות לכנסת.

חשש נוסף, הוא כי פעילי מחאה ישבשו את טקס יום העצמאות בהר הרצל ובשל כך, הוא ישודר בדיליי. אם הטקס ישובש, הצופים בבית יראו הקלטה של החזרה הגנרלית ולא את השידור החי. מועצת העיתונות הביעה תרעומת על מה שנראה כניסיון לייפות ולהסתיר את המציאות.

נודע, כי ייתכן והכניסה לחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר שבע תוגבל וייערכו בידוק ותשאול קפדניים לכל הנכנסים, ויוחרמו פריטים העלולים לשמש למחאה. על פי גורם משטרתי, ניסיון להפריע למהלך הטקס יטופלו בחומרה, לרבות מעצרים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם הודעה, לאחר שהוחלט על שיבוץ השרים: "בימים הקרובים נישא את עינינו אל החלקות הצבאיות בבתי העלמין. כל מצבה שם מספרת סיפור חיים שנגדע באיבו. אחדות האבל הדוממת של בתי העלמין זועקת אלינו בימים אלה. יקירינו שנפלו, יקירינו ששילמו בחייהם למען תקומתנו, עשו זאת עבורנו - ואנחנו חייבים לעמוד יחד עבורם מאוחדים כדי להיות ראויים להקרבתם".

בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר שבע טמונים 404 חללים,  ממלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון, מבצע שלום הגליל וכן חללים שנפלו בעת שירותם, בפעילות מבצעית ובנסיבות אחרות. מרבית החללים הטמונים בבית עלמין זה, התגוררו לפני נפילתם בבאר שבע וביישובים הסמוכים לה.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C