מעצר החשוד בהצתת אווזי הזהב: ''אחי לא עבריין, לחקור דברים לעומק''

כפי שפורסם בלעדית בחדשות באר שבע והנגב, יומיים בלבד אחרי הצתת מסעדת אווזי ההב בביג, נעצר חשוד תושב אופקים. אחיו שוחח איתנו - ומספר סיפור אחר לגמרי
send whatsapp messsage send FB messsage
ההצתה במסעדה (צילום: משטרת ישראל)

בכוונה פרקליטות מחו דרום להגיש הצהרת תובע כנגד החשוד בהצתת מסעדת אווזי הזהב במתחם ביג ב-8 באפריל לפנות בוקר. כפי שפורסם בלעדית בחדשות בארשבע והנגב, כיומיים אחרי הצתה נעצר חשוד תושב אופקים, כבן 55, על פי סרטון מצלמת האבטחה שתיעדה אותו. רק אתמול, שישי, המשטרה נתנה פומבי למעצר ולהצהרת התובע להגיש נגדו כתב אישום.

אחיו של החשוד, ששוחח עם חדשות באר שבע והנגב, טוען כי הוויכוח בינו לבין בעלי המסעדה, פרץ אחרי שאחיו ביקש לשלם בצ'ק. ''אחי לא עבריין. כשאחי הוכה מכות רצח אף אחד לא חקר. פה, ישר הפעילו ימ''ר דרום, מעצרים, עניינים''. 

לאחיו של החשוד טענות קשות על התנהלות המשטרה. ''אני לא בקשר עם אחי, אבל שמעתי על הספור והזדעזעתי לראות אותו. הוא רזה, יש לו פנס בעין. את זה לא חקרו''. אחיו אינו נכנס לשאלה באשר למעורבות החשוד בהצתה. 

ההצתה ארעה ב-8 באפריל, במהלך החג. היחידה המרכזית של מרחב הנגב, פתחה בחקירה ויום למחרת האירוע, בפעילות ממוקדת של החוקרים, נעצר בביתו חשוד, תושב העיר אופקים, בן 55. לדברי המשטרה, על גופו של החשוד היו סימני כוויות ובחיפוש שבוצע ברכבו נתפס גלון פלסטיק שהכיל חומר דליק. 


לאחיו של החשוד טענות קשות על התנהלות המשטרה. ''אני לא בקשר עם אחי, אבל שמעתי על הסיפור והזדעזעתי לראות אותו. הוא רזה, יש לו פנס בעין. את זה לא חקרו''. אחיו אינו נכנס לשאלה באשר למעורבות החשוד בהצתה. 

הסברה תחילה הייתה כי הצתת המסעדה נעשתה על רקע גביית דמי חסות, תופעה ממנה סבלים עסקים לא מעטים בבאר שבע והנגב. עם זאת ולאחר ניתוח סרטון מצלמת האבטחה, חלה תפנית בחקירה. 

''במסגרת פעולות החקירה, נקשרה מעורבותו של החשוד בביצוע עבירה, שקדם לה תכנון מוקדם של כשלושה שבועות, וזאת על רקע ויכוח שהתנהל בין בעלי המקום לחשוד, בזמן שסעד במקום, שבמהלכו איים כי ישרוף את המסעדה'', אומרים במשטרה.

לדברי המשטרה, מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת על ידי בית משפט השלום בבאר שבע, ועם סיום חקירתו וגיבוש תשתית ראייתית לכאורית נגדו, הגישה אתמול, פרקליטות מחוז דרום, הצהרת תובע ומעצרו הוארך ע"י בית משפט השלום בבאר שבע. 
כתב אישום נגדו צפוי להיות מוגש בתחילת השבוע.

קראו עוד:
תושב אופקים חשוד בהצתת ''אווזי הזהב'' בבאר שבע

בערים אחרות, הוחלט שלא לשתף פוליטיקאים בטקסים. השר בן גביר שובץ בבאר שבע, הנחשבת בייס פוליטי של עוצמה יהודית. כבר לפני שבועיים יצאו משפחות נגד הכוונה לשתף את השר בן גביר, שלא גויס לצה''ל בשל חברותו בתנועת ''כך'' של הרב מאיר כהנא.

בארגון יד לבנים הביאו חשש פומבי מהעלול להתרחש בבתי העלמין ביום הזיכרון השנה, בצל הרפורמה המשפטית וכי האזכרות יהפכו לזירת ניגוח בין המחנות, דווקא ביום הקדוש, הכואב והרגיש לכל כך הרבה משפחות. טענה נוספת, היא בעובדה שלבאר שבע שובץ פוליטיקאי מהימין הקיצוני. עוצמה יהודית היא המפלגה השניה בגודלה אחרי הליכוד, בבחירות האחרונות לכנסת.

חשש נוסף, הוא כי פעילי מחאה ישבשו את טקס יום העצמאות בהר הרצל ובשל כך, הוא ישודר בדיליי. אם הטקס ישובש, הצופים בבית יראו הקלטה של החזרה הגנרלית ולא את השידור החי. מועצת העיתונות הביעה תרעומת על מה שנראה כניסיון לייפות ולהסתיר את המציאות.

נודע, כי ייתכן והכניסה לחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר שבע תוגבל וייערכו בידוק ותשאול קפדניים לכל הנכנסים, ויוחרמו פריטים העלולים לשמש למחאה. על פי גורם משטרתי, ניסיון להפריע למהלך הטקס יטופלו בחומרה, לרבות מעצרים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם הודעה, לאחר שהוחלט על שיבוץ השרים: "בימים הקרובים נישא את עינינו אל החלקות הצבאיות בבתי העלמין. כל מצבה שם מספרת סיפור חיים שנגדע באיבו. אחדות האבל הדוממת של בתי העלמין זועקת אלינו בימים אלה. יקירינו שנפלו, יקירינו ששילמו בחייהם למען תקומתנו, עשו זאת עבורנו - ואנחנו חייבים לעמוד יחד עבורם מאוחדים כדי להיות ראויים להקרבתם".

בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר שבע טמונים 404 חללים,  ממלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון, מבצע שלום הגליל וכן חללים שנפלו בעת שירותם, בפעילות מבצעית ובנסיבות אחרות. מרבית החללים הטמונים בבית עלמין זה, התגוררו לפני נפילתם בבאר שבע וביישובים הסמוכים לה.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C