הממשלה אישרה 1.7 מיליארד שקלים לעוטף עזה

על פי ההחלטה, סכומי עתק יושקעו בתשתיות ובמיגון. ח''כ אלמוג כהן מעוצמה יהודית בירך על ההחלטה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות ראש הממשלה

הממשלה אישרה את החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחיזוק החוסן האזרחי ופיתוח העיר שדרות ויישובי עוטף עזה לשנים 2023-2024 - בהיקף תקציבי של 1.7 מיליארד. הממשלה אישרה את תקציבי העתק במהלך בישיבה חגיגית בעיר שדרות. מדובר בהחלטה לחיזוק החוסן האזרחי ופיתוח העיר שדרות ויישובי עוטף עזה לשנים 2023-2024.

ראש הממשלה בנימין נתניהו:  "עוטף עזה הוא עוטף ישראל, כאן חיים כל חלקי עמנו. חיים כאן דתיים וחילוניים, מסורתיים, עולים וותיקים, מזרח ומערב - כולם. אנחנו נמשיך לפתח את יישובי העוטף - עוטף ישראל, גם לטובת התושבים וגם לטובת כל מדינת ישראל". 

ההחלטה בהיקף תקציבי של כ-1.7 מיליארד ₪, ותכלול השקעה משמעותית בנושאים הבאים: השקעה של כ-830 מלש"ח לטובת פיתוח תשתיות ושדרוג המרחב הציבורי. השקעה של כ-190 מלש"ח לטובת פיתוח מנועי צמיחה מקומיים ומרחביים. השקעה של כ-220 מלש"ח לטובת פיתוח וחיזוק הכלכלה המקומית. השקעה של כ-70 מלש"ח לטובת מוכנות לחירום. השקעה של כ-100 מלש"ח לחיזוק החוסן והביטחון האישי והקהילתי.

החלטות הממשלה לאזור עוטף עזה מוכיחות את עצמן, ולראייה הצמיחה הדמוגרפית באזור עוטף עזה גבוהה משמעותית ביחס לצמיחה בשאר הארץ. ההחלטה מגלמת את החשיבות הרבה שממשלת ישראל רואה בפיתוח עוטף עזה. 

הממשלה תמשיך לחזק את תושבי העוטף והרשויות המקומיות תוך מתן עדיפות לאומית של כלל משרדי הממשלה.

ח"כ אלמוג כהן 'עוצמה יהודית', הגיב להחלטה: ''היום בישיבת הממשלה המיוחדת שהתקיימה בעיר שדרות אושרו כ-1.7 מיליארד שקלים עבור פיתוח העיר ויישובי העוטף: בתשתיות, בתחבורה ובחיזוק החוסן האישי והקהילתי.  מיום הקמתה חרטה הממשלה על דגלה לקדם ולחזק את הנגב ויישובי העוטף, מדובר בלא פחות מבשורה היסטורית עבור תושבי הנגב. אני שמח ומברך על ההחלטה שמקרבת את הנגב צעד נוסף לעבר המרכז, אך עבודה רבה לפנינו בכדי להביא משילות וביטחון לנגב כפי שהבטחנו''.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C