10 חודשי מאסר לנוכל שנתפס ב''יצאת צדיק''

יריב בוהדנה הורשע בהתאם להודאתו בעבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה והסגת גבול
send whatsapp messsage send FB messsage
בוהדנה ''מככב'' בתוכנית ''יצאת צדיק'' (צילום מסך, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בית משפט השלום בבאר שבע גזר על יריב בוהדנה 10 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ותשלום קנס, זאת לאחר שהורשע על פי הודאתו בעבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה והסגת גבול.

בוהדנה הורשע בהתאם להודאתו בעבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה והסגת גבול. מכתב האישום המתוקן עולה כי לבוהדנה היה עסק עצמאי למתן שירותי תיקון מוצרי חשמל ומזגנים ללקוחות פרטיים.


"הנאשם ביצע את עבירת המרמה תוך תכנון מוקדם, מניפולציה והצגת מצג שווא. הנאשם ביצע את המעשה ממניע כלכלי להפקת רווח על חשבון הזולת והתכוון לבצע גזל של הלקוח על מנת להגדיל את הכנסותיו"




וידאו: תזכורת מתוך התוכנית ''יצאת צדיק'' (שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


בדצמבר 2018 במסגרת תכנית הטלוויזיה "יצאת צדיק" בוהדנה הוזמן לתקן תקלה במזגן בבית פרטי, כשהגיע למקום פגש את נציגת התכנית, שהציגה עצמה כבעלת הבית וביקשה ממנו לטפל במזגן בסלון. בוהדנה החל לבדוק את המזגן וזיהה את התקלה היזומה שנעשתה בו, חרף כך, לאחר שתיקן את התקלה טען בפני נציגת התוכנית שעליו לבצע פעולות נוספות לתיקון המזגנים ולוח החשמל בבית. בסיום העבודה בוהדנה הגיש לנציגה חשבונית על סך 3,300 ₪ בה הופיע פירוט התיקונים וכן "עבודה נוספת" עליה לא פירט.

כחצי שנה לאחר המקרה בוהדנה ביקש ממנהל חשבונות, המטפל בענייניו, לעיין בפנקסי החשבונות הקודמים שלו, איתר את החשבונית האמורה וביקש ממנהל החשבונות לקחת אותה יחד עם מסמכים נוספים, אך סורב. כעבור כשעתיים שב למקום ולקח את קלסר הנהלת החשבונות ללא אישור. רק אחר שמנהל החשבונות הזמין למקום משטרה בוהדנה החזיר את הקלסר ואת החשבונית.

במסגרת הטיעונים לעונש עו"ד צליל זנטי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עתרה להטיל על בוהדנה עונש מאסר בפועל ותשלום קנס משמעותי, זאת על מנת שהענישה תהלום את חומרת מעשיו. בתוך כך נטען כי על אף שבמקרה זה אמנם אין קורבן ממשי, הרי שנציגת התוכנית הגנה במעשיה על נפגעים פוטנציאליים עתידיים. זאת ועוד, נטען כי פעילותו של בוהדנה פגעה בערכים המוגנים של הבטחת פעילות עסקית תקינה, שקופה ואמינה, וכי יש לתת משקל מכריע לעברו הפלילי הכולל הרשעה בעבירה זהה ובנסיבות דומות, גם אז נחשפה מרמה שביצע במסגרת התוכנית "יצאת צדיק". בנוסף, הוזכר שבוהדנה הורשע בעבר בתקיפת מנחה התוכנית.

כב' השופטת וסגנית הנשיא ענת חולתא קיבלה את עמדת המדינה וקבעה במסגרת גזר הדין כי "המרמה אותה ביצע הנאשם קשורה ביחסים שבין נותן שירות מקצועי ללקוח. מטבע הדברים, הלקוח הנזקק לשירות מקצועי לטיפול בתקלה אינו בעל ידע או ניסיון המאפשרים לו לבקר ולבחון את האבחון שמבצע בעל המקצוע או את טיב השירות שמקבל.

יחסי אמון בסיסיים שבין נותן שירות ללקוח הם תנאי בלעדיו חברה מודרנית אינה יכולה להתקיים". בנוסף, ציינה כי "הנאשם ביצע את עבירת המרמה תוך תכנון מוקדם, מניפולציה והצגת מצג שווא. הנאשם ביצע את המעשה ממניע כלכלי להפקת רווח על חשבון הזולת והתכוון לבצע גזל של הלקוח על מנת להגדיל את הכנסותיו".

לאור האמור, כב' השופטת חולתא גזרה על בוהדנה 10 חודשי מאסר בפועל (6 חודשי מאסר בפועל והפעלת מאסר על תנאי) ומאסר על תנאי. בנוסף, הפעילה התחייבות קודמת שהוטלה עליו בסך של 7,000 ₪ והשיתה עליו קנס בגובה 2,000 ₪.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C