מפחיד: ''גנב עם קסדה שודד קשישים בבאר שבע''

אימה בקרב מבוגרים מיוצאי חבר העמים בבאר שבע: ''שודד עם קסדה מגיע לבתי קשישים ולוקח כסף''. האם שורת מקרי שוד בעיר בוצעה על ידי אותו אדם?
send whatsapp messsage send FB messsage
הדמיה. קרדיט: שאטרסטוק , דני בלר

אימה בקרב מבוגרים מקהילת יוצאי ברית המועצות בבאר שבע: שורת מקרי שוד - לא אלימים, בהם מגיע שודד החובש מה שנראה כקסדת אופנוענים וגונב עסף מבתים. הוא מרוכז במטרה, יודע איפה הכסף נמצא, אינו פוגע בציוד אחר, אינו גונב פריטים אחרים ולא משאיר עקבות.

למערכת ''חדשות באר שבע והנגב'' הגיעו עדויות של מקרים, בהם דפוס הפעולה נראה דומה. שמותיהם המלאים המרואיינים שמורים במערכת.

''התכשיטים נעלמו, אבל הגנב לא נגע בשום דבר אחר''

קובי הוזעק לבית הוריו, אחרי שהם גילו שמישהו רוקן את כספים ותכשיטי המשפחה שעברו מדור לדור. ''המקרה אירע ב-11 בינואר. הוריי, גמלאים, מתגוררים בדירה בקומה שניה בשכונה ט'. אימא שלי, אישה מסודרת מאוד וקפדנית, שמה לב שקופסא אחת במגירה אינה מונחת כמו שצריך. היא נחרדה לגלות כי תכשיטים, שעברו מדור לדור, פשוט נעלמו. בין היתר נגנגב שעון מזהב אדום שמעבר לערכו הכספי, עבר במשפחה מדור לדור. היא ניגשה לבדוק במקום אחר, בו שמרה כסף.

הגנב לקח את הכסף, סכום של 120,000 שקלים, אך החזיר את העטיפה. אלה היו כל החסכונות שלהם. שתבין, חלק מהמבוגרים מיוצאי ברית המועצות לא מבינים בבנקים, חוששים מתקיפות סייבר ושהכל ייגנב''.

בבית, מספר קובי, לא היו סימני פריצה. מישהו ידע איפה כל דבר מונח גם ידע את התנועות של בני הבית. ''שאלתי את ההורים, הם סיפרו כי ב-8 בחודש ניגשו לקופסא והכל היה שם ואת הגניבה גילו ב-11 בינואר. מאחר שהיו בקופת חולים בבוקר, להערכתם זה קרה בבוקר''. קובי הגיש תלונה במשטרה ולדבריו, אנשי מז''פ ערכו בדיקה מדוקדקת בבית, ללא מצאים.

''ההורים נסעו להלוויה - וכשחזרו, הבחינו שהכסף נעלם''

גם לאלכסנדרה אירע מקרה דומה עם הוריה, המתגוררים בשכונה ג', בקומה שלישית, בבניין בן 9 קומות: ''לנו זה קרה ב-26 בדצמבר, בשעות הצהריים. הוריי נסעו להלוויה. הם לא היו בבית כשעה וחצי. כאשר חזרו, דלת כניסה הייתה נעולה והבית היה מסודר כפי שהשאירו. למחרת בבוקר, אמא שלי הבחינה שעל השידה הבשמים שלה אינם במקומם. כאשר פתחה את המגירה הבחינה שקופסאות התכשיטים מבולגנים. חלק מהקופסאות חסרות  וחלקן ריקות. הוריי הבינו שכנראה מישהו פרץ להם לבית. בבדיקה גם ארנק בו מטבע חוץ נעלם. מחשב ודברי ערך אחרים לא נגנבו. הוזמנה משטרה. הנזק מוערך כ-40,000 שקל''.

צילום המחשה: דני בלר

''אדם חבוש קסדה דפק בדלת''

נטלי סיפרה סיפור דומה: ''הכל התחיל כמה ימים לפני. מישהו חבוש קסדת אופנועהיה בא להורים שלי, דופק בדלת, ויורד במהרה במדרגות. הפנים שלו היו מוסתרום עם מגן הקסדה וכשההורים שלי ניסו לראות איך האיש הזה יוצא מהבניין, לא ראו אף אחד''.

''כנראה שהוא היה מסתתר מתחת לבנין. עכשיו בדעיבד מבינים, שבדקו האם היה מישהו בבית. כמה ימים אחרי, ב-10 לינואר 2023, ההורים שלי הלכו לרופא. מהשעה 8:00 ועד 11:00 בבוקר הם לא היו בבית. בזמן הזה פרצו להם את הדירה''.קטיה, המתגוררת ליד קניון אביה: ''הגיע אלי מישהו עם קסדת אופנוען בערך בשעה 19:00, והוא עלה לקומה האחרונה בלי להוריד את הקסדה ושאל אם זאת דירת עמידר, אמרתי 'לא', הוא הסתובב והלך, כבר לא נכנס לשום דירה. ככל הנראה הוא מחפש איפה גרים הזקנים.  אני גרה ליד קניון אביה, וכבר קראתי שאנשים כותבים שהוא צד קורבנות באזור הזה בקסדה''

''כשהם חזרו, הדלת היתה נעולה כרגיל, ובבית לא נראו סימנים שמישהו ביקר...רק כעבור כמה דקות, אמא ניגשה לארון בחדר שינה. על אחד מהמדפים היו קופסאות עם תרופות שאמא סידרה אותם איך שהיא רגילה. פתאום אמא שלי ראתה, שהבקבוקים והקופסאות עומדים לא באותו סדר, כמו שהיא השאירה בבוקר. היא מייד רצה ופתחה דלת שניה באותו ארון, והתחילה לבדוק מקום, איפה היה כסף. אז הבינו שפרצו לה''.

צילום: דני בלר

''ההורים יצאו לרופא וכאשר חזרו - גילו שהייתה גניבה''

גם בפי תמי, שהוריה מתגוררים בשכונה י''א עדות דומה: ''ההורים שלי יצאו לביקור אצל הרופא. הם לא היו בבית כשלוש שעות (בין השעות 11:00-13:00). כשחזרו הביתה, הבית היה נעול אחרת, הייתה להם בעיה עם המנעול ורק הם ידעו להסתדר איתו. כשנכנסו לבית, לא שמו לב לכלום כי הכל היה רגיל. רק כשנגשו לחדר שינה, אמא נועלת בו את הדלת, הדלת הייתה פתוחה ושבורה. החדר לא היה הפוך , הכל היה מונח במקום. הורים חשדו מיד בפריצה, בדקו מזומנים שהיו מוסלקים בשלושה מקומות שונים בחדר, מזומן על סך 40.000 לקחו,  בזהב ובמחשב נייד לא נגעו''.

''משטרה באה, פתחה תיק, אך מז"פ לא מצאו כלום בטענה שעבדו עם כפפות.  עד עכשיו משטרה לא מעדכנת אותנו בכלום לצערינו''.

''בשכונת רמות מסתובב אדם חבוש קסדה''

אלינה, משכונת רמות, מספרת:  ''גם ברמות מסתובב מישהו עם קסדת אופנוען.  דופק ושותק.  דפק על הדלת של סבתא שלנו, אבל היא לא פתחה.  הזהרו!''.

''הגנב מחפש מבוגרים דיירי עמידר''

קטיה, המתגוררת ליד קניון אביה: ''הגיע אלי מישהו עם קסדת אופנוען בערך בשעה 19:00, והוא עלה לקומה האחרונה בלי להוריד את הקסדה ושאל אם זאת דירת עמידר, אמרתי 'לא', הוא הסתובב והלך, כבר לא נכנס לשום דירה. ככל הנראה הוא מחפש איפה גרים הזקנים.  אני גרה ליד קניון אביה, וכבר קראתי שאנשים כותבים שהוא צד קורבנות באזור הזה בקסדה''.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK