המדינה מזניחה את הנגב - והקיצוניים משתלטים על השטח

הכפרים הלא מוכרים לא תמיד זוכים ליחס שיוויוני מצד המדינה - ולדעת מכון ריפמן, הדבר מאפשר לכוחות קיצוניים להשתלט על השטח
send whatsapp messsage send FB messsage
המדינה מזניחה את הנגב - והקיצוניים משתלטים על השטח הכיתה האלטרנטיבית שהוקמה בואדי אל נעם (צילום: מכון ריפמן)

''במקום שהמדינה לא תכנס לאזורים הלא מוסדרים בנגב נכנסים לצערנו גורמים שלא מאמינים במדינת ישראל ומרקם החיים בנגב רק הולך ומחמיר זה נכון במשילות, בחינוך, בשלטון המקומי ובכלל'', כך אמר חגי רזניק ראש מכון ריפמן בנגב על רקע מיפוי שערך המכון בדבר אלפי נשים קטינות שלא משתלבות במערך חינוך חובה. 

המכון הניע עם מועצת נוה מדבר ורשת בתי חינוך "קדימה" הקמת כיתה אלטרנטיבית לעשרות קטינות נושרות בכפר הלא מוכר בואדי אל נעם בדרך להניע תפיסה לאומית מול המדינה.  "לצערי", המשיך רזניק "יותר ויותר גורמים קיצוניים נכנסים לשטח במקום שהמדינה תהיה שם" 

"אני קורא למשרד החינוך להכנס פנימה ולהקצות תקני קידום נוער במקום שאין מסגרת או לחלופין לתת פתרונות מערכת מותאמי שטח. גם בואדי אל נעם וגם בכפרים אחרים. זה שיש אזור רישום מוכר לא בהכרח אומר שההורים מאפשרים ללמוד. 
בלי פתרון זמני עד הסדרת הקבע אנחנו מגדלים דור מנותק מערכי המדינה. 

גם שמאפשרים למורים ללמוד בשטחים מקבלים חינוך פלסטיני. צריך להבין שמשילות זה גם תגבור משטרתי אבל גם תשתית חברתית -  כלכלית וחשיבה לאומית הוליסטית". סיכם רזניק. ​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK