חממה טכנולוגית בשדרות עשויה לפתור אתגרים עולמיים בתחום החקלאות

NATURE GROWTH החליטה לפתוח את המטה שלה בעיר שדרות - והיא תהווה את אחת המובילות בעולם בתחום הטכנולוגיה החקלאית
send whatsapp messsage send FB messsage
מימין - אלעד קלימי, מ"מ ראש העיר, אלון דוידי, ראש העיר, אורן היימן ולייזר בזדין בטקס הנחת אבן הפינה. צילום: בני פנחסוב

ביום שני, ה-19 בספטמבר, נערך טקס אבן פינה למשרדי חממת  NATURE GROWTHבכיכר העיר בשדרות. במרכז יפעלו המשרדים הראשיים והמעבדות המתקדמות של 80 החברות בחממה.

חזון החברה הינו ''להשתמש בטכנולוגיה כדי לספק לדורות הבאים גישה בטוחה לתוצרת חקלאית טרייה ברחבי העולם בשיטות סבירות, מוסריות וידידותיות לסביבה. כדי להשיג חזון זה, יצרנו את חממת Agtech הגדולה בעולם, אשר תשיק לא פחות מ-80 חידושים עולמיים בחקלאות עד שנת 2030, הכל מבוסס על מדע ישראלי ונתמך על ידי מענקים''.

 אכן, אספקת תוצרת חקלאית טרייה, באיכות מעולה ובכמות מספקת הינו אחד האתגרים הגדולים של האנושות בעשור הנוכחי, לנוכח משבר האקלים העולמי. בין היתר, האנושות נדרשת לפתח מקורות מים זמינים, מקורות אנרגיה מתחדשת ולא מזהמת וגידולים חקלאיים המתואמים למציאות החדשה. ישראל נחשבת לאחת המובילות בעולם בתחום החדשנות בחקלאות. 

עיריית שדרות הודיעה באפריל השנה, כי חממת NatureGrowth זכתה במכרז הראשון בתולדות העיר להפעלת חממה טכנולוגית. החממה תופעל מבניין אולם 'צהלולים' ההיסטורי, במרכז שדרות, העובר בימים אלה התחדשות שתהפוך אותו למתקן טכנולוגי עכשווי עם מעבדות בשטח של 750 מ"ר, בעלות של למעלה מ- 2,000,000 ₪.

NatureGrowth זוהי החממה הטכנולוגית הראשונה בישראל שתתמקד בהדגמת חידושי Agtech בפלטפורמה עתירת תקציב. רוב ההשקעות ב- NatureGrowth, בהיקף כולל של 40 מיליון דולר, יהיו ממשקיעים מחוץ לישראל. התוכנית השאפתנית של NatureGrowth קוראת להקים לא פחות מ-80 חברות חדשות, מביתה החדש בשדרות, עם רמות מימון, מתקנים ושירותים שאין שני להם בישראל.

עורך הדין ואיש העסקים, אורן היימן, הגה את רעיון הקמת החממה הטכנולוגית והוא אשר יוביל את NatureGrowth בתפקיד מנכ"ל. החממה תעבוד מול 9 מכוני המחקר והאוניברסיטאות המובילות בישראל, בהן מכון וולקני.

החממה צפויה לפעול במלואה בסוף 2022.להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬


הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm