'למנוע מפגש בין תלמידים מב''ש למשפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות'

המפגש אמור להיערך בתיכון בעיר, קבוצת הורים מתנגדת. משרד החינוך: ''פורום המשפחות השכולות פועל במערכת החינוך מזה 20 שנה, מאז  שנת 2002, יחד עם שורה רחבה של גופים המייצגים את קשת החברה הישראלית''
send whatsapp messsage send FB messsage
אירוע של הפורום בתל אביב, 2017 (צילום: Gitlits Tatyana / CC0)

גופים פוליטיים מנסים למנוע מפגש של תלמידי תיכון עם אנשי פורום המשפחות השכולות ישראלי-פלסטיני. הסערה התחילה כאשר מורה במוסד החינוכי פנתה, לדברי הורים, לגופים פוליטיים, על מנת שימנעו את המפגש. באותו בית ספר תיכון נעשו בעבר ניסיונות של הורים למנוע מפגשים שלא תאמו את השקפתם, בהם קיום אירוע של תלמידים בחודש הגאווה. 

לא מעט הורים מספרים כי במערכת החינוך בבאר שבע קיים לא אחת קושי לדון בנושאים שהם לא בקונצנזוס, וכך קורה שהתלמידים בכיתות הגבוהות אינם נחפשים לכלל נושאי השיח כמו בני גילם במרכז הארץ. עם זאת, ברוב המקרים משרד החנוך עומד על שלו והשיח מתקיים בכללים שנקבעו על ידו. 

בשנים האחרונות בבאר שבע היו לא ניסיונות למנוע שיח שנושאו דו-קיום או ליבון סוגיות בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, בין היתר על ידי הפעלת לחץ בקבוצות מדיה חברתית והגעת פעילים למקומות כינוס.

מהו פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני?
פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטי משתתף מזה כעשרים שנה באירועי שיח בבתי ספר. הפורום הוקם בשנת 1995 על ידי יצחק פרנקנטל ומספר משפחות שכולות ישראליות. בשנת 1998 התקיים המפגש הראשון עם קבוצת משפחות פלסטיניות מעזה, אשר הזדהו עם הקריאה למניעת שכול ולקידום דו-שיח, סובלנות, פיוס ושלום.

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען פיוס ושלום הוא ארגון משותף המונה למעלה מ- 600 משפחות. כל חברי הפורום איבדו בן משפחה כתוצאה מהסכסוך הממושך, ובפעילותם המשותפת הגיעו להבנה כי הפיוס בין האנשים ובין העמים הוא אפשרי ואף הכרחי להשגת שלום בר קיימא, כהדרת הפורום. את התובנות הללו מבקשים חברי הפורום להנחיל לשתי החברות, הישראלית והפלסטינית.

בשל פעילותו זכה הפורום לפרסים בינלאומיים, בהם  פרס “ליוויה” לקידום הפיוס בין ישראלים ופלסטינים,  פרס אוניברסיטת אוגסבורג לפיוס והבנה בינלאומית, פרס קוואנגג’ו לזכויות אדם, דרום קוריאה, פרס זכויות האדם לשנת 2010 ופרס הקרן הבינלאומית לשלום על שם גנדי, של  בית הלורדים, האנגלי. 

בישראל נעשו ניסיונות למנוע מהפורום לקיים אירועים, עד כי במאי השנה הטקס נערך במתכונת שידור אינטרנטי בלבד.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר: ''פורום המשפחות השכולות פועל במערכת החינוך מזה 20 שנה, מאז  שנת 2002, יחד עם שורה רחבה של גופים המייצגים את קשת החברה הישראלית''. 

''במערכת הגפ"ן (גמישות פדגוגית וניהולית) מאגר תכניות עליהן עורך המשרד תהליך של בקרה ומשוב. תוכניות שעליהן יהיו משובים שליליים או תלונות, יבדקו ויוסרו בהתאם''.להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬


הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm