אחד השותפים ממשמר הנגב: חברה המזון פורצת הדרך שזכתה להוקרה מהנשיא

חרגול פודטק מאמינה שבעתיד הלא רחוק החלבון למאכל יופק מחרגולים, הנחשבים כשרים על פי ההלכה. היום הם זכו להוקרה על המחקרים והפיתוחים שלהם, פורצי דרך ברמה עולמית
send whatsapp messsage send FB messsage
מקבלים את הפרס מידי נשיא המדינה: בן פרידמן (מימין) ודרור טמיר (צילום: באדיבות חרגול פודטק / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

חברת חרגול פודטק, שאחד משותפיה מתגורר בקיבוץ משמר הנגב, זכתה באות הוקרה מנשיא המדינה ב''אירוע משנים העולם 2022''  של האגודה לפיתוח בינלאומי - סיד ישראל.

האגודה לפיתוח בינלאומי – סיד ישראל, היא ארגון הגג של מעל 145 ארגוני חברה אזרחית, חברות פרטיות, מוסדות ממלכתיים וחוגים אקדמיים ישראלים הפועלים בתחום הפיתוח והסיוע הבינלאומי. סיד ישראל הינו הסניף הישראלי של ארגון סיד הבינלאומי, המהווה פורום עולמי של אנשים ומוסדות העוסקים בפיתוח כלכלי וחברתי בר קיימא מאז שנת 1957.

מוצר עשוי חלבון חגבים (צילום: באדיבות חברת חרגול פודטק / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

חברת חרגול פודטק עוסקת בהפקת חלבון מחרגולים, והיא משווקת את מוצריה מזה כשמונה שנים, מספר בן פרידמן, אחד השותפים המייסדים של החברה. החרגול הוא למעשה החרק הכשר היחידי המוזכר במקרא. הוא כשר ליהודים וגם עומד בכשרות המוסלמית - חלאל. לצד היתרונות הבריאותיים שלו, כמות חלבון גדולה ואיכותית, ישנו גם היבט של קיימות ושמירה על הסביבה. גידולו מצריך מאית המשאבים מגידול חלבון מהחי. החרגול מנוצל בשלמותו, ללא פחת. 

לבחרה מוצרים שכבר נמכרים בחנות המקוונת שלה, בהם ''BIBLICAL PROTEIN'' - ''חלבון מהמקרא'', חטיפי אנרגיה מבוססי חלבון חגבים, אבקה להכנת משקאות וכן, שיתופי פעולה עם חברות מזון - על מנת ליצור המבורגרים, קציצות ותחליפים למוצרי בשר.

הפיתוח הישראלי הוא בבחינת הישג יזמי ומדעי והוא זכה לא רק להכרת הפרס, שהוענק על ידי נשיא המדינה, אלא להכרה ושבחים משורה ארוכה של ארגונים וחברות. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬​​​​​​​