הקרן לידידות העניקה שי לשבועות לקשישים בבאר שבע

השי הוענק לקשישים הנמצאים  בתכנית ''בכבוד ובידידות'' של הקרן שנועדה להקל על מחסורם של אזרחים ותיקים וניצולי שואה מעל גיל 80
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: הקרן לידידות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

לכבוד חג השבועות, עובדי ומתנדבי הקרן לידידות חילקו שי לחג לכ-60 קשישים בבאר שבע. השי חולק לקשישים במסגרת תכנית "בכבוד ובידידות" של הקרן. השי אותו קיבלו הקשישים לצד 1,000 קשישים מוטבי התכנית ברחבי הארץ כולל קונפיטורה, קרקרים, ממרחים שונים, מגבת מטבח וברכה לחג.

בין מקבלי השי נמצאת יבגניה סיגל, 89, ניצולת שואה שעלתה לפני מספר שנים מאוקראינה. סיגל, שהתרגשה לקבל את השי מנציגי הקרן לידידות, סיפרה: "הייתה לי ילדות מאושרת עד גיל 9 ואז התחילה המלחמה. אנחנו הצלחנו לצאת ימים בודדים לפני שהגרמנים הגיעו, אבל רוב קרובי המשפחה שלי נשארו באוקראינה ונרצחו בשואה ". "גדלתי במשפחה יהודית מסורתית וחגגנו את כל החגים. בברית המועצות אי אפשר היה לציין את החגים ואני שמחה להיות בארץ בחגים ולהיזכר בילדות שלי" . סיגל הודתה לנציגי הקרן: "תודה רבה על הביקור והמתנה לחג. אני מתרגשת מאוד בכל פעם שמתקשרים אלי מהקרן בחגים ובאים לבקר אותי. אין לי כמעט קרובי משפחה בארץ והביקורים האלה עושים לי טוב בלב".

רכזת באר שבע והסביבה בקרן לידידות, יסמין קלפה: "למבצע החלוקה בבאר שבע יצאו להתנדב יחד עם מילגאי הקרן גם עובדי משרד החינוך של מחוז דרום אשר נרתמים ולא בפעם הראשונה לעשייה המרגשת כדי להגיע  אל ביתם של הקשישים  הבודדים, לאחל חג שמח ולמסור את השי עם חיוך גדול. אני חייבת להודות כי אף פעם לא אצליח להפסיק להתרגש מהתגובות השמחות של הקשישים  והודעות התודה של המתנדבים שמרגישים שהם קיבלו יותר מאשר נתנו".

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: "אנחנו גאים על הזכות שיש לנו להעניק סיוע לאלפי קשישים באמצעות תכנית 'בכבוד ובידידות' בכל ימות השנה ובתוך כך, להעלות חיוך על פניהם לפני חגים ומועדים. בזכות התורמים היקרים שלנו מרחבי העולם, מתאפשר לנו לסייע בכל ימות השנה לקשישים וניצולי שואה רבים בישראל וכך להקל על כל מחסור שיש להם".

הפעילות מבוצעת כחלק מתכנית "בכבוד ובידידות" של הקרן לידידות. התכנית נועדה להקל על מחסורם של אזרחים ותיקים וניצולי שואה מעל גיל 80. התכנית פועלת ב-50 ישובים ברחבי הארץ מקרית שמונה עד אילת ומסייעת לכ-16,000 משפחות של קשישים, בהם כ-8,000 ניצולי שואה. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬