איך ערד תשלב חיילים משוחררים בהיי-טק?

בפגישה שהתקיימה השבוע בין ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו, ומנכ״ל המועצה הציונית, עו״ד עוז חיים, הוחלט לצאת לדרך עם מיזם חדש של המועצה הציונית בישראל יחד עם הילמ"ה טק שישלב לוחמי צה"ל מערד בהיי טק
send whatsapp messsage send FB messsage
עוז חיים וראש עיריית ערד (צילום: יח''צ)

פרויקט חברתי חדש נועד לקדם לוחמים/ות משוחררים להכשרה והשתלבות בעולם ההיי-טק. תכנית תבור 575 החדשה של הילמ"ה טק - הייטק למען החברה בשותפות המועצה הציונית בישראל נועדה לסייע ללוחמים וללוחמות משוחררים להדביק את הפערים הטכנולוגיים מול בוגרי היחידות הטכנולוגיות אחרי השחרור, ולהשתלב בתפקידים מובילים בתעשיית ההיי-טק. זוהי תוכנית הכשרה והשמה מואצת לפיתוח תוכנה, המשלבת בתוכה שנה ניסיון מעשי בפיתוח פרויקטים עבור המגזר הציבורי והחברתי.

בוגרי היחידות הלוחמות אשר סיכנו את עצמם במהלך השירות הצבאי מוצאים עצמם בעת השחרור מהצבא בעמדת נחיתות בשוק התעסוקה ביחס לחבריהם בוגרי היחידות הטכנולוגיות. בעוד שהאחרונים "נחטפים" מיד עם השחרור לחברות ההיי-טק המובילות וזוכים לתנאים מפליגים, חבריהם הקרביים שגם להם נתוני איכות גבוהים וכישורי הובלה ומנהיגות, יכולים להשתלב בעיקר במשרות עם שכר לא גבוה.


"תבור 575 היא התוכנית היחידה המשלבת כניסה לעולם ההיי-טק יחד עם מציאת משמעות בעבודה ויצירת אימפקט משמעותי על אוכלוסיות שלמות" אומרת מירב ישראלי-אמרנט, סמנכ"לית השותפויות של הילמ"ה טק. "בתוכנית מקבלים הכשרה מקיפה וצוברים ניסיון מעשי בפיתוח פרויקטים חדשניים עבור המגזר הציבורי והחברתי - משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, בתי חולים ועמותות. בנוסף להכשרה עיונית ומעשית, התוכנית כוללת עבודה בשכר במשך שישה חודשים שבמהלכה יצברו הלוחמים/ות ניסיון נוסף כג'וניורים. עם סיום התוכנית משתלבים במשרות פיתוח בהילמ"ה טק או בחברות הייטק אחרות".

בתוכנית שותפים גם חברת סינמדיה, חברת רד וזרוע העבודה עם מנהל מעסיקים. בימים אלו החלה ההרשמה לתוכנית באתר הילמ"ה טק שתצא לדרכה באוקטובר 2022. לוחמי צה"ל מערד מוזמנים להירשם לתוכנית שתאפשר להם מקפצה לחיים.

עו"ד עוז חיים, מנכ"ל המועצה הציונית בישראל אומר: "אנחנו שמחים להיות שותפים בתוכנית חשובה זו המשלבת ציונות וחדשנות ומעניקה ללוחמים משוחררים הזדמנות שווה להשתלב בעולם ההיי-טק להיות חלק משוק העבודה המתחדש. הלוחמים שיתקבלו לתוכנית יקבלו הכשרה שתציב אותם בשורה אחת עם בוגרי יחידות הסייבר השונות. הקצינים והלוחמים הללו ראויים לקבל מאיתנו בחזרה".

עו"ד ניסן בן חמו, ראש עיריית ערד ברך על היוזמה ואמר: "שמחים לשתף פעולה עם היוזמה הברוכה של המועצה הציונית בישראל שמהותה לקדם את החיילים היקרים שלנו ולשלב אותם בתעשיית הייטק. אני אשמח לראות את הלוחמים שיוצאים מכאן להגן בגופם על המדינה משתלבים בתעשייה ומצליחים".רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬