איומים ואלימות כנגד מארגני מצעד הגאווה בנתיבות

שמשות הרכב של אמו של אחד המארגנים נופצו, תושבים הפגינו מול ביתו של אחד הפעילים וחברים בקהילה קיבלה איומים
send whatsapp messsage send FB messsage
שמשת הרכב המנופצת (צילום סלולרי, ללא קרדיט)

איומים ואלימות כנגד מארגני מצעד הגאווה בנתיבות: אתמול נערכה הפנגנה מול ביתו של אחד המארגנים והבוקר, חמישי, גילתה אימו של אחד המארגנים, כי שמשת רכבה נופץ. ''אז אחרי איומים בהודעות ובטלפונים , עלו שלב, ....החליטו לנפץ לי את שמשת הרכב'', מספרת האם. 

וידאו: הפגנה מחוץ לביתו של אחד המארגנים (צילום סלולרי, ללא קרדיט)


מאז ההודעה שבעיר הדרומית המסורתית ייערך מצעד גאווה ראשון, פעילי הקהילה נתונים לאיומים, שעלו אתמול מדרגה, גם באמירות ברשתות החברתיות וגם באיומים אישיים. 

בעיריית נתיבות אמנם לא מתייחסים לנושא, אך על פי גורמים בקהילה, ישנה הדברות שקטה בין הקהילה המקומית, לבין העירייה, כאשר יש מי שמנסה להפיץ ברשתות מידע על פיו המצעד בוטל, ''כפי שבוטל בבאר שבע'' - כשלמעשה מצעדים מתקיימים בה כבר חמש שנים - ולא כפי שמפרסמים גורמים בנתיבות.

שמשת הרכב המנופצת (צילום סלולרי ללא קרדיטׂׂ)

הקהילה הלהט''בית בנתיבות זוכה לתמיכה גדולה מקהילות אחרות בנגב ומהאגודה למען הלהט''ב בתל אביב: ''אנחנו גאים וגאות בחברי וחברות הקהילה הגאה תושבי העיר נתיבות שמארגנים את מצעד הגאווה בעיר ורוצים להשמיע את קולם ולקדם מרחב בטוח וסובלני. לא ניכנע להסתה, לאיומים ולשנאה ולא נאפשר שיחזירו אותנו לארון'', אומרים באגודה התל אביבית.

הפגנת תושבים מחוץ לביתו של אחד המארגנים (צילום סלולרי, ללא קרדיט)

''הבוקר, המתנגדים לקיום האירוע בחרו באקט שפל לנפץ את שמשת הרכב של משפחתו של מארגן האירוע. זו אלימות שיש לגנות אותה בכל הרמות ולפעול נגדה. אותה אלימות מזכירה לנו לאן מילים יכולות להוביל ויש לעצור אותה עכשיו, עוד לפני המקרה הבא. 
זו ההזדמנות להזכיר שלהט״ב יש בכל יישוב, חברה ועיר ולכל אחד מגיעה הזכות להיות מי שהוא, איפה שהוא נמצא ללא הסתרה ופחד. אירועי הגאווה שמתקיימים ברחבי הארץ הם המחאה הגדולה בישראל לשוויון ולסובלנות וכל אירוע שונה ומשקף את האופי של הקהילה במקום בו הוא מתרחש, גם בנתיבות שם המצעד יהיה בהתאם לציביון העיר. כולנו תומכים במצעד הגאווה בנתיבות שיערך ב-03.06''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

​​​​​​​

כתבות נוספות למקרה שפספסת...