נתיבות תהיה העיר הראשונה בה התחבורה הציבורית חשמלית במלואה

המשרד התחבורה נתן אישור לדן בדרום לבצע את המהלך. שיעור צמיחת האוכלוסיה בנתיבות הוא מהגובהים בישראל - והיא תהיה חלוצה בתחבורה חשמלית
send whatsapp messsage send FB messsage
אוטובוס חשמלי (צילום: דן בדרום / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

נתיבות תהפוך בקרוב להיות העיר הראשונה בישראל שבה התחבורה הציבורית העירונית תהיה חשמלית במלואה - כך עולה מאישור של משרד התחבורה למהלך. את התחבורה הציבורית בעיר – ששיעור הצמיחה של האוכלוסיה בה הוא מהגבוהים בישראל - מפעילה חברת 'דן בדרום'.

בנתיבות פועלים מעל ל-30 אוטובוסים בשירות העירוני, שעל פי ההחלטה יהפכו בשנים הקרובות לחשמליים. בדרום אמנם יש גם היום אוטובוסים חשמליים, אך אין בנמצא עיר שכלל האוטובוסים בה יהיו "ירוקים". גם את הקווים החשמליים החדישים תפעיל חברת 'דן בדרום'.

ראש העיר נתיבות יחיאל זוהר: "מברך את שרת התחבורה על קידום העניין ומודה לה על הביצוע המידי של הפרויקט".

סגנו ומ"מ יעקב מעלימי, שמחזיק בתיק תחבורה בעיר, הוסיף: "נתיבות, בדחיפתו של ראש העיר יחיאל זוהר ובסיוע משרדי הממשלה, ניצבת בחזית בתחומים רבים – וכעת גם בתחום החשוב של תחבורה ציבורית ירוקה ונקייה ממזהמים. זאת, בנוסף למהפכת התחבורה הציבורית שתכנס לתוקפה בעיר בתחילת שנת -2022, עם הוספה של קווים, מסלולים וזמני יציאות של אוטובוסים".

מנכ"ל 'דן בדרום' טל כהן: "בשנים האחרונות הכנסנו כמה אוטובוסים חשמליים לפעילות עירונית באופקים ועד כה מדובר במהלך מוצלח. אני שמח לקחת חלק במהפכה הירוקה בתחבורה וחברת 'דן בדרום' תהיה הראשונה להפעלת מערך שלם על בסיס חשמל בעיר נתיבות. התחבורה הציבורית בדרום היא מהטובות בישראל על פי כל המדדים, והעיר נתיבות תזכה להיות הראשונה לתחבורה חשמלית".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​