משרד הבריאות טען שחולה הקורונה נפטר מאומיקרון, הבוקר תיקן לדלתא

חולה קורונה כבן 60 נפטר בסורוקה. תחילה נמסר כי אובחן לווריאנט האומיקרון. הבוקר משרד הבריאות תיקן את עצמו: הוא נפטר מווריאנט הדלתא
send whatsapp messsage send FB messsage
ביה''ח סורוקה (צילום: דני בלר)

גבר בשנות השישים לחייו חולה בקורונה נפטר בסורוקה. אתמול מסרה דוברות בית החולים כי האיש היה מאובחן לווריאנט האומיקרון. על פי דוברות בית החולים, ''האיש שסבל ממחלות רקע קשות ומרובות, אושפז במחלקת קורונה לפני כשבועיים במצב קשה''.

בבית החולים הסבירו כי ''עיקר התחלואה שלו נבעה ממחלות הרקע ולא מדלקת ריאות כתוצאה מקורונה. בדיקת ה PCR הראשונית העלתה חשד לנוכחות ווריאנט האומיקרון ולכן הבדיקות נשלחו לריצוף גנטי. תשובה חיובית לזיהוי וריאנט האומיקרון התקבלה אתמול אחה״צ לאחר פטירתו. אנו משתתפים בצערה של המשפחה''.

אלא שהבוקר, רביעי, משרד הבריאות תיקן את עצמו והבהיר כי בבדיקות נמצא בוודאות כי האיש היה חולה בווריאנט הדלתא, שהוא בינתיים הנפוץ בארץ. משרד הבריאות לא הסביר מה פשר הטעות באבחנה.

רק כמחצית מעובדי באר שבע מחוסנים במנה השלישית. עם זאת, מספר החולים הפעילים בבאר שבע עומד על 185. החשש של גורמי הרפואה בישראל הוא מזינוק חד במספר החולים הפעילים, מאחר ומדובר בווריאנט מדבק מאוד. עם זאת, הקהילייה הרפואית חלוקה באשר לאלימותו של הווריאנט. 

''סגר בינואר'', מזהיר בר לב, ליברמן מתנגד לפיצויים

הערב, שלישי, במסגרת דיון קבינט הקורונה, הזהיר השר לביטחון פנים עומר בר לב מפני סגר נוסף:"צריך להזהיר את הציבור שבחודש ינואר ניכנס לסגר. חלק מההצלחה שלנו היא להעביר לציבור את מה ששמענו מהמומחים. אי אפשר להתעלם מזה".

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי: "מה יעזור להפחיד את הציבור עכשיו?". בר-לב: "אני לא רוצה להפחיד. צריך לומר את האמת לציבור. אני מעל גיל 60, אני שואל אנשים שאני פוגש שאם קיבלתם חיסון שלישי אפשר להוריד את המסכות".

מי שאינו שש להכריז על סגר הוא שר האוצר, אביגדור ליברמן, שספג ביקורת קשה על אמירתו כי ווריאנט האומיקרון הוא כמו שפעת קלה. ליברמן הצהיר כי אינו מתכוון לפצות מגזרים שייפגעו וכי הכסף יופנה להכשרות מקצועיות.

חיסון הילדים אינו מצליח להתרומם וגם חיסון הבוסטר אינו נוחל הצלחה. בינתיים, צוות מומחים המליץ לקבינט הקורונה לתת חיסון רביעי למדוכאי חיסון ולבני 60 פלוס. כמה ייענו לקבל את החיסון, זו כבר שאלה אחרת. בנוגע לאחוזי התחסנות - הנתונים מראים בבירור כי בישובים מבוססים אחוזי ההתחסנות גבוהים יותר.