מאי כהן משדרות החליטה להפוך את ישראל לעיר יער

מאי כהן (27), משדרות, הצטרפה לעמותת ונטעת ולחזון עיר יער, במסגרתה עוזרת להקים עשרות גינות שיקומיות טיפוליות שמהוות עיסוק וריפוי לנערות שהורחקו מהזנות, קשישים, תשושי נפש והלומי קרב ועוד
send whatsapp messsage send FB messsage
מאי כהן (צילום עצמי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

תכירו את מאי כהן, בקרוב לבון, בת 27, מאורסת ומתכננת חתונה לאוקטובר הקרוב. מאי מתגוררת בשדרות, מתאמנת ומתעסקת ברוקחות טבעית בסיסית ומבלה את זמנה עם עמיחי בן זוגה ומייקל הכלב שלהם. מאז ומתמיד היתה מאי חובבת טבע, היא נולדה וגדלה בעמק יזרעאל, במושב בלפוריה והטבע היה חלק בלתי נפרד מהחיים שלה, מאז ומתמיד היא אהבה צמחים וחיות ולהרגיש את האדמה.

לאחרונה הצטרפה לעמותת ונטעת ולחזון עיר יער, "אני מאמינה בכוח של הצמחים, מעבר לכוח הביולוגי והמדעי שלהם, יש להם כוח על הנפש. הם מרוממים וכל צמח שגדל לי במרפסת הוא כמו ילד שאני מטפחת ושומרת עליו. האני מאמין שלי הוא תן וקבל. אם אני דואגת ושומרת ומתייחסת ליצור או לצמח או לאדם כלשהו, אקבל משהו בתמורה, לא מתוך הרצון לקבל , אלא מהרצון לתת . מהרצון להזיז את האנרגיה ולתת לה לזרום ולא להישאר במקום, אחרת היא תהפוך לאפורה" מספרת מאי.

ביחד עם עמותת ונטעת, מאי כהן עוזרת להקים עשרות גינות שיקומיות טיפוליות שמהוות עיסוק וריפוי לנערות שהורחקו מהזנות, קשישים, תשושי נפש והלומי קרב, ילדים עם צרכים מיוחדים ועוד כחלק מפרויקט ה-100 – הקמת מאה גינות טיפוליות ב-100 מרכזי שיקום. בימים אלו העמותה יוצאת לגיוס המונים בקמפיין ארצי נרחב, בפנייה לציבור להיות מעורב ולהצטרף לתנועת עיר יער, הפועלת למען פיתוח וטיפוח יערות אקולוגיים בעיר ובכפר, במטרה לתרום לאיזון מערכות האקלים המקומיות וחיזוק הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, לקרב בין קהילות, לקדם צמיחה כלכלית מקיימת ולעודד תרבות נטיעה ושמירה על עצים ככלי חינוכי לשינוי תודעה בין אדם לאדמה ובין אדם לאדם- לעודד יזמים ירוקים להקים פרויקטים חברתיים ואקולוגיים בתוך הערים שלנו. 

"הייתי רוצה לראות יותר ירוק. אני הקפתי את עצמי בצמחים ופרחים במרפסת שלי כי זה היה לי מאוד חסר בעיר וזה שיפר לי את המצב רוח מאוד. בעיניי, גם אנשים שלא מחוברים לצמחים כמוני יכולים לקבל אושר ואור מצמחים" מספרת מאי. בדרך כלל מאי לא מגדירה את עצמה "אקטיביסטית", יש לה אמנם דעות חזקות לגבי דברים מסוימים אבל היא לרוב מוציאה את עצמה ממאבקים וחיה את החיים שלה. כשמאי ראתה את קמפיין גיוס ההמונים  של עמותת ונטעת, זה עשה לה משהו בלב והיא התרגשה מהרעיון. מאי תרמה כסף לקמפיין והעמותה נשארה לה בזיכרון, כשעלתה ההזדמנות לקחת חלק יותר גדול ופעיל , מאי הרגישה שזו הזדמנות טובה והצטרפה לפעילות של נטיעות והקמת גינות טיפוליות ברחבי הארץ.

ומה הטיפ שלה לצאת לטבע? לקחת פק"ל קפה, למצוא נוף יפה ולשבת ולהנות מהנוף.

לינק לקמפיין המונים של העמותה


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com