בן גביר ידרוש בחוק: ''לאפשר לירות בגנבי נשק מבסיסי צה''ל''

אם ייכנס לכנסת, יו''ר עוצמה יהודית מתכוון לדרוש תיקון לחוק העונשין שיאפשר לחיילי צה''ל לירות בגנבי נשק ותחמושת הפורצים לבסיסי צה''ל
send whatsapp messsage send FB messsage
עו''ד איתמר בן גביר (צילום: דוד דנברג / CC BY-SA 3.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, מתכוון לדרוש עם הכנסו לכנסת הקרובה תיקון לחוק העונשין, כך שלחיילי צה"ל יתאפשר לירות בגנבי נשק ותחמושת הפורצים לבסיסים, לרבות כל שטח המוגדר כשטח צבאי. 

על פי התיקון לחוק אותו יציע בן גביר, "לא יישא חייל באחריות פלילית למעשה, לרבות ירי חי, שהיה דרוש באופן מיידי כדי למנוע גניבת נשק ותחמושת משטח צבאי. לעניין סעיף זה, מקום צבאי הוא מקום המוחזק בידי-צבא הגנה לישראל או המשמש למטרה ביטחונית, לרבות בסיסים  ושטחי אימונים צבאיים קבועים או ארעיים של צבא הגנה לישראל". 

בדברי ההסבר לחוק, נכתב: "הצורך בתיקון זה נובע מהוראות פתיחה באש הלקויות שמועברות לחיילים המתאמנים בשטחי האש של צה"ל ובבסיסים. בשנים האחרונות רבו אירוע גניבת נשק ותחמושת מבסיסים, משטחי אימונים, ומשטחי כינוס של צה"ל, בעיקר בשטחי הנגב הנרחבים. למרות התעצמות התופעה, בהעדר הוראת חוק מתאימה לא יכולים חיילים להשתמש בירי על מנת למנוע את גניבת הנשק והתחמושת. בהצעה זו מוצע, לאפשר לחיילים לפעול ללא חשש מהעמדה לדין כלפי משיגי גבול במטרה לגנוב נשק או תחמושת".

עו"ד בן גביר אמר כי "האימונים של חיילי צהל בדרום נהיו בלתי נסבלים ולא הגיוניים. זה מתחיל מחיילים שמפחדים לנסוע לבסיס כי אולי כנופיות בדואים יגנבו להם את הרכב מהחניה וממשיך בחיילים שלא ישנים בלילה כי יגנבו להם את הווסט או הנשק".

בן גביר מוסיף כי "זה לא נגמר שם. טרקטורונים וג'יפים מהפזורה שמטיילים 24 שעות בין הטנקים והמטווחים וגונבים ציוד צבאי, חלקי תחמושת ומפריעים לתנועת כוחות האימונים. ראינו כולנו את חבורת הבריונים שמורידה ג'יפ של קציני צהל לשוליים, מקיפה אותם, מקללת אותם, מאיימת, עד שחייל נאלץ לירות באוויר. לאן הגענו? איך חיילים לא יכולים להגן על עצמם?!"


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​