באו לסייע לניצולי שואה - והותקפו על ידי קיצוניים

עמותת עיר החיים מסייעת למאות ניצולי שואה בשדרות ונתיבות מאז 2006, ע''י גיוס תרומות בארץ ובעולם וטיפול בניצולים. חברי העמותה משתייכים ליהודים המשיחיים: ''15 שנה אנחנו פה, ההסתה נגדנו התחילה השנה''
send whatsapp messsage send FB messsage
מתנדב מסייע לקשישה ניצולת שואה (צילום: עמותת עיר החיים)

עמותת עיר החיים מסייעת למאות ניצולי שואה בשדרות, נתיבות וערי הדרום, בהם עריריים הלוקים בפוסט טראומה. חברי העמותה המשתייכים ליהודים המשיחיים, פועלים בדרום מזה 15 שנה, בין היתר בגיוס תרומות בארץ ובעולם, שיפוץ בתיהם של נזקקים, תמיכה נפשית, סעיו בתרופות, ארוחות חמות, מצרכים, טיטולים למבוגרים ועוד. בנגב נעזרים בהם מאות ניצולים.

ארגון המתנדבים פועל לסייע לתושבי שדרות והסביבה ובמיוחד לאוכלוסיה קשישה, ניצולי שואה, וטרנים ומשפחות מעוטות יכולת. העמותה שפועלת ברציפות משנת 2006 הרחיבה באחרונה את פעילותה, גייסה עשרות מתנדבים ומסייעת כיום בתקציבים של תורמים מהארץ ומהעולם למאות נזקקים בשדרות, נתיבות ואזור הדרום.

היהודים המשיחיים משתייכים לזרם האוונגליסטי, זה אשר מאמיניו השפיעו על נשיא ארצות הברית היוצא, דונאלד טראמפ, להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים. בין האוונגליסטים לישראל קשרים חמים. לדברי חברי העמותה, בחודשים האחרונים התרבו מקרי פהגיעה בהם, לרבות הסתה ואיומים.  חברי עמותת עיר החיים ומתנדביה פועלים שנים ארוכות לסייע לציבור ממבנה ששכרו באזור התעשייה בשדרות.

הפעילות לקשישים וניצולי שואה כוללת  חלוקת מאות חבילות טיטולים  מדי חודש, חלוקת הליכונים, שיפוץ דירות של קשישים, חלוקת מוצרי ריהוט וחשמל פרטנית (כולל רכישות מקררים, מכונות כביסה, מזגנים, מיטות וארונות ועוד), חלוקת אוכל ותווי קניה לכ- 300 קשישים באופן קבוע, סיוע ברכישת תרופות ועוד. חשובה לא פחות היא התמיכה הנפשית המוענקת לקשישים החיים בבדידות קשה. מתנדבי העמותה מרבים לבקר את הקשישים בבתיהם, לשהות במחיצתם שעות ארוכות, לשוחח ולהאזין להם ולהפיג את בדידותם הקשה.  

מתנדבי העמוה מחלקים הליכונים (צילום: עמותת עיר החיים)

פעילות נוספת של העמותה כוללת סיוע פסיכולוגי של פסיכולוגית קלינית המסייעת באופן קבוע לנפגעי פוסט טראומה עקב חרדות מנפילת קסמים, סיוע בהוצאת אנשים לחופשות במלונות ובחמי יואב בעיתות ירי קסאם על שדרות, ארגון קונצרטים וערבי מוזיקה, יעוץ זוגי והדרכה למשפחות עם קשיים בזוגיות ועוד מגוון פעילויות סיוע בתקציבים הולכים וגדלים של מאות אלפי ₪ בשנה. 

בנוסף, בימים אלה העמותה מפתחת פרויקטים נוספים. כך למשל נבחרו על ידי העמותה עשרות משפחות עולים חדשים מיעוטי יכולת שיקבלו אוכל באופן קבוע.  

במקביל מקיימת העמותה, במבנה שברשותה, לצד המחסן ההומניטארי, פעילות קהילתית ותרבותית בימי שבת בבוקר הכוללת תפילה, לימוד תנ"ך ומפגש חברתי מוסיקלי של חברי העמותה, יהודים משיחיים, המתגוררים בשדרות. 

מיכאל בינר, העומד בראש העמותה, מדגיש כי הוא וחבריו לעמותה מסייעים לניצולי שואה באזור ולנזקקים למעלה מ-15 שנה ומעולם לא נתקלו בהסתה ובאיומים, עד לשנה האחרונה. בינר, 43, נשוי + 2 מספר כי בשנה האחרונה החלו להתנכל ללא סיבה לעמותה ולפעילותה. "כל רצוננו הוא להמשיך בפעילות הומניטארית והתנדבותית של סיוע למאות ניצולי שואה ונזקקים באזור, להעניק להם חום, אהבה וחמלה ולהיות להם למשענת בימים קשים אלה,  מבלי שיציקו לנו ויאיימו עלינו". 

עמותת עיר החיים פועלת מתחת לרדאר התקשורתי במשך שנים רבות ממחסן הומניטארי שנשכר באזור התעשייה של שדרות . עמותת עיר החיים היא דוגמא ומופת לפעילות חברתית צנועה וחשובה, עמותה הפועלת בשיתוף פעולה עם גופי סיוע רבים. העמותה החליטה לאחרונה לחשוף את פעילותה במטרה לאפשר לניצולי שואה נוספים ליהנות משרותיה המגוונים ובמטרה לשפר את איכות החיים של ניצולי השואה בגילם המבוגר באזור שדרות, נתיבות והדרום בכלל.