רחובות בנתיבות הוכרזו ''איזור מוגבל'', בגלל התפרצות קורונה

השכונות נטעים ושלום בונייך, וכן הרחובות חזני, צבאן, הצאלה, ברוש, ביל"ו וגרשונוביץ הוכרזו ''איזור מוגבל'', אחרי שנתגלתה בהם תחלואה חריגה בקורונה
send whatsapp messsage send FB messsage
רחובות בנתיבות הוכרזו ''איזור מוגבל'', בגלל התפרצות קורונה רח' הרב צבאן בנתיבות (גוגל מפות)

ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל" אישרה הכרזה על אזורים בערים נתיבות ובית שמש  כ"אזור מוגבל" למשך תקופה של 5 ימים החל מיום א', ה-24 באפריל,  בשעה 6:00 ועד יום ו' ה- 1.5 בשעה 6:00.

מפת האיזורים המוגבלים ומפת התחלואה בנתיבות (קרדיט: משרד הבריאות)


להלן האזורים בנתיבות שיוכרזו כ"אזור מוגבל'': השכונות נטעים ושלום בונייך, וכן הרחובות חזני, צבאן, הצאלה, ברוש, ביל"ו וגרשונוביץ. בתקופת תוקפה של ההכרזה, משרד הביטחון באמצעות פיקוד העורף יבטיח קיום אספקה קיומית של מזון, מצרכים ושירותים קיומיים וסיוע לאוכלוסייה בתוך האזור.  משרדי הפנים והאוצר יפעלו לתת מענה וסיוע לאוכלוסיות בשכונות שהוכרזו בישובים האמורים.

על דיירי הרחובות ייאסר לצאת מהבתים וכן, לצאת מהשכונה. פיקוד העורף יעביר מצרכי מזון לתושבים, כפי שקרה בבני ברק. 

השבוע נרשמה תחלואה חריגה בנתיבות, בין היתר אחרי שברחוב אחד התגלו 15 חולי קורונה - בגלל אירוח בחג הפסח וילדים ששיחקו ביחד. בכך, נתיבות הצטרפה למפה המדאיגה של ערים מוכות הקורונה. באמצע השבוע היו בעיר כבר 52 חולים, מהם 15 איש בני משפחה חרדית ומתגוררים באותו רחוב. החקירה האפידמיולוגית העלתה כי המשפחות החליטו לחגוג את סדר הפסח ביחד, במהלכו כנראה נדבקו וכי הילדים שיחקו ביחד, בניגוד לנהלים. 

דיירים ברחוב הביעו דאגה גדולה. הם ביקשו לחטא את הבניינים, צעד שספק יעזור אחרי התפרצות המחלה. בני משפחות הביעו צער ואמרו כי הם לא היו מודעים לסכנה הרבה שבמפגשים משפחתיים וכי הם רגילים להיות יחד בחגים. עד כה קצב גידול המחלה בנתיבות היה איטי, אך העליה בתחלואה הובילה את משרד הבריאות להחליט על סגר בנתיבות, בדומה לזה שהוטל על בני ברק.