דנילוביץ': ''השנה לא יהיו זיקוקים, זה לא הזמן לחגיגות''

שרת התרבות מירי רגב רצתה זיקוקים ביום עצמאות, ראשי ערים חשבו אחרת: בתחילה היו אלה ראשי הערים במרכז הארץ, הבוקר גם ראש עיריית ב''ש החליט לבטל את מה שנותר מחגיגות העצמאות
send whatsapp messsage send FB messsage
זיקוקים בעצמאות, בב''ש (צילום: עיריית באר שבע)

אחרי שתל אביב וערים נוספות במרכז החליטו לבטל את את מופעי הזיקוקים ביום העצמאות, שייערך השנה תחת סגר בגלל מגפת הקורונה, הבוקר מצטרפת באר שבע לערים שיבלו את עצמאות בבית - כאשר על פי החלטת משרד הבריאות ממילא יהיה אסור לצאת מהבתים.

על פי יוזמה של שרת התרבות מירי רגב ויו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, מאחר ולא ניתן השנה לקיים מופעים המוניים, היו אמורות כלל הערים בישראל לערוך מופעי זיקוקים באותה שעה. אלא שעלה חשש כי לא כולם יוכלו לראות את הזיקוקים ויפרו בשל כך את העוצר. עניין נוסף הוא העלות הכספית הגבוהה של מופעי הזיקוקים, בזמן שעשרות אלפי עובדים בבאר שבע והנגב איבדו את מקור פרנסתם, עסקים נסגרו ורבים נפלטו למעלגל האבטלה.

ההחלטה לבטל את הזיקוקים הייתה קודם בתל אביב, גבעתיים, הרצליה, הוד השרון, רעננה, רמת גן, אשדוד, יבנה, שוהם ובת ים. הבוקר הצטרפה באר שבע.

''תושבים יקרים, אנחנו נמצאים בשעה של משבר חריף, בריאותי וכלכלי, שהעולם כולו מנסה להתמודד איתו ועם השלכותיו'', כתב הבוקר ראש עיריית באר שבע בהצהרה לתקשורת. ''כאן אצלנו, במדינתנו האהובה, במציאות כה כואבת שבה משפחות שכולות מתבקשות לא לעלות לקבר יקיריהן ביום הזיכרון, כאשר האוכלוסייה המבוגרת מסוגרת ומבודדת, בשעה שבעלי העסקים נלחמים כדי להציל את מפעל חייהם שנמצא בסכנה ממשית, כשיש למעלה ממיליון מובטלים ושכל שקל חיוני בעת הזו כדי לסייע לנזקקים ולעזור כדי להציל  חיי אדם, אני מתנצל, זה לא הזמן לחגיגות ראוותניות. אז השנה לא יהיו זיקוקים ולא משאיות שחולפות ברחובות, כי אנחנו בתקופת חירום. כולנו נדרשים לגלות אחריות ולהזדהות עם רבים מאיתנו שלא יכולים ליהנות ולחגוג. כבני אדם וכמנהיגים, זהו המבחן שלנו. אז כולנו ביחד, ניצמד להנחיות, נישאר בבתים בחיק המשפחה המצומצמת ונשתדל ליהנות משידורי העצמאות של ערוצי הטלויזיה השונים. עוד תהיינה לנו הזדמנויות לחגוג יחד, כולנו ביחד!''.