נעצרו 4 תושבי מרכז הארץ שביזו את הטקס לזכר הנופלים בקונכייה

לשלושה אוהדים, ביניהם קטין, התקיים שימוע בפני קצין משטרה, שהחליט על הרחקתם המיידית למשך 60 ימים ממגרשי הספורט
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: משטרת ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

פעילות נחושה של שוטרי המחוז הדרומי הובילה לאיתורם והרחקתם ממגרשי הספורט של 4 אוהדי קבוצת הכדורסל הפועל תל אביב שביזו את זכרם של חללי משטרת ישראל במהלך משחק הכדורסל שנערך אמש באולם הקונכיה בעיר באר שבע. אחד האוהדים נעצר לחקירה בגין הפרת תנאי הרחקה ממגרשי הספורט.

בעקבות התנהגותם המבישה של חלק מאוהדי קבוצת הפועל תל אביב במהלך משחק הכדורסל שהתקיים באולם "הקונכיה" בבאר שבע, במהלכו ביזו את טקס ההנצחה לזכרם של 59 חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול שנפלו בהגנה על יישובי הדרום בבוקר מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר ובמהלך מלחמת חרבות ברזל, נפתחה חקירה בתחנת באר שבע שבמסגרתה פעלו החוקרים  לאתר את אותם האוהדים שפגעו במשפחות הנופלים שנכחו באולם ובזכרם של שוטרי משטרת ישראל שחירפו נפשם למען כל עם ישראל ומנעו בגופם את המשך התקדמות מחבלי החמאס ליישובים נוספים, לרבות ערי מרכז הארץ, ומנעו אסון כבד הרבה יותר למדינת ישראל.

במסגרת החקירה אותרו 4 אוהדים, תושבי מרכז הארץ, שעוכבו היום לחקירה בגין חשד להפרת הסדר הציבורי במהלך טקס ההנצחה.

לשלושה אוהדים, ביניהם קטין, התקיים שימוע בפני קצין משטרה, שהחליט על הרחקתם המיידית למשך 60 ימים ממגרשי הספורט. אוהד נוסף נעצר לאחר שהפר צו הרחקה ממגרשי הספורט, שניתן כנגדו על ידי בית המשפט, ומחר הוא יובא לדיון בפני בית משפט השלום בבאר שבע.

משטרת ישראל מגנה בכל תוקף את התנהגותם של אוהדי קבוצת הפועל ת״א בכדורסל שביזו אמש את טקס ההנצחה לזכרם של חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול, ורואה בחומרה את אלו המפרים את הסדר הציבורי במהלך אירועי ספורט. המשטרה תמשיך לפעול בכל האמצעים הנדרשים על מנת למנוע מקרים אלו בעתיד ולהביא את החשודים לדין.

המפכ״ל רב ניצב יעקב שבתאי : ״ כל מי שביזה את חללי משטרת ישראל לא יכול להמשיך ולהיות חלק מקהילת אוהדי הספורט בישראל וצריך להיות מורחק מכל המגרשים. אתמול היינו עדים לאירוע בלתי נתפס שבו אוהדים מבזים את גיבורי ישראל שנפלו בהגנה על מדינת ישראל וכל זאת לעיניי משפחות שכולות אלמנות ויתומים. אני מבקש לשבח את שוטרי המחוז הדרומי שפעלו במהירות ואפס סבלנות , הבטחתי אתמול ואני מבטיח גם היום כי משטרת ישראל תמשיך להנציח את חללי משטרת ישראל , לחבק את המשפחות השכולות , ולספר לעד את סיפור גבורתם של חללי משטרת ישראל שבלמו את פלישת חמאס דאע״ש ב-7 באוקטובר ומנעו אסון כבד הרבה יותר למדינת ישראל״.